Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Понад 12 тисяч пожеж – із початку року

Рятувальники закликають громадян не провокувати загоряння в природних екосистемах
18 серпня, 2016 - 11:13

Тільки 16 серпня в Україні виникло 129 пожеж на відкритих ділянках місцевості, торфовищах і сільгоспугіддях на загальній площі 94 га, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій. А вранці 17 серпня тривало гасіння осередку тління торфу поблизу села Лебедівки Козелецького району Чернігівської області на площі 0,3 га. Загалом з початку року зафіксовано 12 028 пожеж в екосистемах на площі 10 368 га.

У ДСНС зазначають, що основними причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах і на торфовищах та при проведенні сільськогосподарських робіт на присадибних ділянках.

Тож рятувальники закликають людей суворо дотримуватися правил пожежної безпеки і не провокувати пожежі в природних екосистемах. Зокрема, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не кидати недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку і стежити, щоб діти не бавилися з вогнем. Нагадуємо, що при виникненні пожежі чи іншої надзвичайної ситуації необхідно негайно викликати службу порятунку - за номером 101.

Газета: 
Рубрика: