Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Про «справи-рекордсмени»

НАБУ ще раз вимагає створення антикорупційного суду
17 серпня, 2017 - 10:42

Лише ледачий не критикував новостворені антикорупційні органи через низьку ефективність їхньої роботи. І головне запитання: де вироки судів у справах, порушених борцями з корупцією? Відповідаючи на нього, у НАБУ наводять статистику: по 22 з 81 справи, за якими детективи Національного антикорупційного бюро завершили розслідування, судові розгляди ще не починалися. Як повідомляє прес-служба НАБУ, існують і «справи-рекордсмени», де більше року не призначаються навіть підготовчі засідання, не говорячи вже про розгляд справ по суті.

За інформацією НАБУ, серед причин зволікання розгляду — проблеми з визначенням підсудності, хвороби або відпустки суддів, нез’явлення учасників процесу, тривалий розгляд апеляційних скарг на повернення звинувачувального акту і тому подібне.

Антикорупційне відомство наводить приклади судової тяганини. У кримінальному провадженні у звинуваченні посадових осіб Васильківської районної державної адміністрації Київської області підготовче засідання призначене на 8 серпня, хоча звинувачувальний акт був переданий до суду ще 30 червня 2016 року. Протягом року судові засідання переносилися через хвороби і нез’явлення захисників, звільнення суддів Верховною Радою України і неможливості формування нового складу колегії. «Звинувачувальний акт навіть повертався судом прокуророві, але згодом це рішення було скасоване апеляційною інстанцією», — розповідають у прес-службі.

НАБУ також повідомляє про те, що понад вісім місяців не проводиться підготовче судове засідання у відомій справі так званих «тернопільських прокурорів». Причини — нез’явлення учасників процесу, а також багаточисельні клопотання сторони захисту, яка всіляко затягує розгляд. А 19 травня суд вирішив повернути звинувачувальний акт прокуророві, і лише через два місяці це рішення було скасоване в апеляційній інстанції.

Разом із тим,  і отримані 22 судових рішення не дуже-то і позначаються на загальній картині, оскільки більшість із них — це угоди про визнання винними другорядних учасників корупційних схем. Виходячи з нинішньої судової практики, НАБУ наполягає на необхідності швидкого створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який нарешті поставить «крапки» у справах, порушених  НАБУ та САП.

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: