Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Проти «Дніпропетровська»

Жителі почали збирати підписи щодо рішення міської ради про збереження колишньої назви міста
13 січня, 2016 - 11:56

Текст електронної петиції з’явився на офіційному сайті Президента України. Підписанти вимагають від глави держави «визнати нікчемним» і скасувати рішення Дніпропетровської міськради про зміну етимології назви й перейменування міста Дніпропетровська в... місто Дніпропетровськ. Ініціатори петиції зазначають, що ухвалення такого рішення депутатів вважають «кепкуванням з людей, мови й закону». «Перейменування — це зміна хоча б однієї літери в назві, а не зміна його значення. Якби до влади звернувся громадянин Петренко із заявою про зміну його прізвища на Петренко, з нього, мабуть, посміялися б і навіть не прийняли заяву. Чому ж влада сама видає такі безглузді рішення?» — говориться в петиції. Президента просять скасувати згадане рішення Дніпропетровської міськради, щоб Верховна Рада розглянула питання про реальне перейменування відповідно до тих варіантів назв, які обговорювалися в комісії з топонімії й під час опитування громадськості.

Як відомо, 29 грудня 2015 року Дніпропетровська міськрада звернулася до Верховної Ради України з проханням зберегти назву Дніпропетровськ, змінивши її значення — щоб місто називалося не на честь більшовика Григорія Петровського, а на честь Святого апостола Петра. Рішення було прийняте на сесії міськради, яку провели за межами мерії за ініціативою «Опозиційного блоку». Його лідер, народний депутат України Олександр Вілкул під час місцевих виборів виступив з ініціативою проведення громадської акції «Збережемо ім’я рідному місту».  У той же час на офіційному сайті Дніпропетровської міськради влітку проводилося інтернет-голосування за нову назву міста. Жителям міста пропонували обрати один з варіантів, розроблених комісією з топонімії, серед яких окрім старої назви були такі як Дніпрослав, Дніпро, Січеслав, Дніпровськ, Дніпрополь, Кодак, Новий Кодак, Святослав.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: