Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Проти гендерних утисків

В Україні 2017-й оголосили роком запобігання насильству над жінками
14 березня, 2017 - 11:25

Про це заступник міністра соціальної політики України Наталія Федорович повідомила на засіданні круглого столу «Партнерство щодо впровадження Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок». Захід зібрав представників уряду, судової системи, громадських організацій, офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, міжнародних партнерських організацій, медіа, повідомляє сайт Міністерства соціальної політики.

Події передував захист восьмої періодичної доповіді України про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, що проходив у Женеві близько місяця тому. Урядову делегацію очолювала Наталія Федорович, також у її складі були керівники Мін’юсту, Міністерства охорони здоров’я, Генеральної прокуратури, представники Міністерства оборони, Міністерства освіти і науки,  громадські об’єднання. Як зауважують на сайті Мінсоцполітики, останні підготували 14 альтернативних звітів, що озвучили перед Комітетом ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

Нещодавно зазначений Комітет надав заключні рекомендації Україні щодо подальшого виконання Конвенції, що свідчать про наявні прогалини й визначають дії, необхідні для реагування на проблеми, пов’язані з правами жінок у країні. Також Комітет представив план дій для втілення Конвенції на найближчі чотири роки. На цьому тлі Наталія Федорович підкреслює важливість розробки Стратегії інформаційної політики гендерної рівності в Україні.

Певно, добрим кроком стане і ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції), на яку торік не спромоглись українські парламентарі.

Газета: 
Рубрика: