Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прикордонникам «налагодили зв’язок»

У Києві продемонстрували сучасні системи військової комунікації
7 серпня, 2015 - 11:20

У столиці відбулися планові навчання начальників відділів зв’язку Державної прикордонної служби. Окрім теоретичної частини, прикордонникам наочно продемонстрували, як працюють новітні системи комунікації, які нещодавно з’явилися в арсеналі країни силами наших техніків. Зокрема, представили апаратні на базі БТР, а також автівок «Кугуара», Range Rover і Volkswagen Amarok.

До створення зв’язкової апаратної на базі БТР долучився миколаївський завод. Унікальність цієї машини в тому, що окрім передавачів, вона має на борту штатне озброєння для захисту. Апаратні на базі авто спеціалісти прикордонної служби удосконалили самостійно. Головна перевага цих систем у тому, що вони легко маскуються.

«За допомогою станцій супутникового зв’язку ми здійснюємо прив’язку цих апаратних до нашої телекомунікаційної мережі, — розповідає заступник начальника управління зв’язку Державної прикордонної служби Олександр Король. — Також забезпечуємо телефонний зв’язок, передачу даних. Якщо порівняти з попередніми системами, то раніше для розгортання повноцінної станції виїжджало 16 КАМАЗів чи ЗІЛів. Зараз же може виїхати одна з цих машин. За допомогою супутника вона сполучається з існуючою мережею та дозволяє передавати накази. До недавнього часу розгортання станції зв’язку займало кілька годин, з цими машинами можна налагодити передавання вже за 30—40 хвилин. Зараз є технології, які дозволяють робити конференції, коли раніше можна було влаштувати лише двосторонню передачу».

Представлену техніку використовуватимуть як у роботі прикордонної служби, так і безпосередньо у зоні АТО. Ознайомитися з нею прибули прикордонники з різних частин України. Капітан другого рангу Денис Качура — начальник зв’язку одеського загону морської охорони. Чоловік розповідає, що хоч самі авто використовуються лише для охорони суші, але принципи, за якими вони діють, підходять і для морського передавання.

«Тут ми можемо ознайомитися з більш сучасними радіостанціями, різноманітним програмним забезпеченням, новим супутниковим обладнанням. — розповідає капітан Качура. — Хоча представлені зразки сухопутних машин, але для охорони морської економічної зони використовуються такі ж системи, що діють за аналогічними принципами. Звісно, усі ці пристрої значно зручніші у роботі, ніж ті, які ми використовуємо. Але головне, що вони мають вищий рівень безпеки для свого екіпажу».

Системи зв’язку — одна з головних цілей противника. Російська армія не лише намагається їх знищувати, а й глушить сигнали. За словами Олександра Короля, супутниковий зв’язок перервати не так просто. Якщо це все ж вдається, з ситуації можна легко вийти способом, відомим всім починаючим «хакерам». Олександр Король «по-секрету» розповів нам, що варто просто змінити ІР-адресу, і система працюватиме як нічого й не було.

Олена БЕРЕЖНЮК, «День». Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 
Рубрика: