Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Реальна взаємодопомога

У Вінниці запрацював центр обміну засобів реабілітації для людей з інвалідністю
4 липня, 2017 - 11:57

На базі Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» відкрили ресурсний центр обміну засобів для пересування людей з інвалідністю. У ньому можна взяти в оренду, обміняти чи віддати у користування палиці, милиці, ходунки та інвалідні крісла. Послугами центру можуть скористатися не лише люди, які пересуваються на візках, але й літні мешканці міста та ті, хто тимчасово втратив працездатність.

«Наразі центр наповнюється новими засобами реабілітації, паралельно розширюється перелік послуг, які ми можемо запропонувати вінничанам, що цього потребують. Адже іноді трапляється, що людина, яка отримала інвалідність, змушена чекати, доки держава надасть кошти на придбання необхідного засобу, і це стає перешкодою у її пересуванні, — коментує координатор центру Сюзанна ЖУКОВСЬКА. — Щоб взяти у тимчасове користування необхідні засоби — візки, милиці чи ходунки для пересування, до закладу може звернутися будь-хто. Це не обов’язково має бути людина з інвалідністю. Так, серед нинішніх клієнтів є пенсіонери, які мають проблеми з пересуванням, також звертаються люди, які тимчасово втратили працездатність. Тобто центр обслуговує не лише людей з інвалідністю, а тих, хто потребує засобів реабілітації — постійно чи тимчасово. Умови однакові для всіх. Головне, щоб людина, яка взяла у безкоштовне користування той чи інший засіб, повернула його, коли він стане їй не потрібен. Тоді ми зможемо передати його іншим людям».

У Вінниці ресурсний центр засобів реабілітації для людей з інвалідністю розташований на вулиці Винниченка, 5. Звертатися туди можна не лише за речами, а й заради того, щоб поділитися засобами реалізації, які не використовуються, з іншими. Долучитися до наповнення «банку» необхідними предметами для пересування можуть не лише вінничани, а й усі охочі, в тому числі й з інших міст України. З координаторами центру можна зв’язатися за телефоном: (0432) 507-504 або ж, написавши їм на електронну адресу: [email protected]

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: