Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Служби у справах дітей «підростуть»

Президент України підписав закон, що посилює держгарантії захисту прав неповнолітніх
9 лютого, 2017 - 12:08
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Посилення гарантій держави щодо захисту прав і законних інтересів дітей відбуватиметься відповідно до Конвенції ООН про права дитини шляхом забезпечення цієї діяльності потрібним кадровим ресурсом, повідомляє Адміністрація Президента. Згаданий Закон України №1824-VIII вносить зміни до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей».

«Сьогодні велика кількість дітей в Україні живе у складних життєвих обставинах і потребує підтримки та допомоги від держави. Такі функції покладаються на органи і служби у справах дітей, які за законом мають здійснювати свою діяльність, захищаючи права та інтереси дітей. Але саме вони у такий складний час перші потрапляють під скорочення. У багатьох регіонах кількість працівників настільки мала, що унеможливлює виконання ними своїх функцій», — цитують на сайті АП Миколу Кулебу, уповноваженого Президента з прав дитини.

Закон якраз передбачає збільшення штатної чисельності працівників служб у справах дітей усіх рівнів. Кількість працівників тої чи іншої служби залежатиме від кількості дітей, що проживає на відповідній території. Тепер штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконкомів сільських і селищних рад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більш ніж на одну тисячу дитячого населення. Якщо дітей у громаді менше тисячі — не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду.

Кількість працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей встановлюється з розрахунку один працівник не більш ніж на тисячу дітей, що проживають у районі, і не більш ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті. Крім того, служби у справах дітей усіх рівнів набувають права юридичної особи.

Микола Кулеба наголошує: «Після підписання закону Президентом ми чекаємо від регіонів відповідних рішень щодо його виконання, а від Міністерства соціальної політики — створення програми підготовки та підвищення кваліфікації працівників служб у справах дітей, адже від їх професіоналізму залежать життя тисяч дітей».

Газета: 
Рубрика: