Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

У Дніпрі започаткували нове студентське свято

У місті вперше відзначили День єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки
10 травня, 2018 - 19:44
СВОЇ ПІДПИСИ ПІД ЗВЕРНЕННЯМ ДО ПОТУЖНИХ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПОСТАВИЛИ СТУДЕНТИ З РІЗНИХ КОНТИНЕНТІВ / ФОТО МАКСИМА СУХОПАРА

Святкування відбулося 10 травня в Університеті імені Альфреда Нобеля, де навчаються студенти з чотирьох десятків країн. Тим самим започатковано нову традицію, яка має всі шанси на успіх серед студентської молоді. За словами директора департаменту міжнародного співробітництва Університету імені Альфреда Нобеля Тамари Іщенко, саме іноземні студенти з різних країн та континентів виступили з ініціативою проведення такого яскравого свята. «Ми розглядаємо цю подію як простір для мультикультурного спілкування, як представницький міжнародний форум, у межах якого політики, громадські діячі, експерти зможуть проводити обговорення проблем, пов’язаних із політичною, економічною і гуманітарною ситуацією на різних континентах», — сказала вона. Ідею проведення міжнародного свята вже підтримала місцева влада, українські освітяни, а також вищі навчальні заклади Польщі, Іспанії, Бразилії. На свято в Університет імені Альфреда Нобеля прибули почесні гості: заступник консула Республіки Азербайджан, почесний консул Бразилії у Дніпрі, заступник генерального консула ФРН, представники Гани, Марокко, Нігерії, Єгипту та інших країн, керівники ВНЗ Дніпра, директор Українського державного центру освіти Міністерства освіти і науки України та інші посадовці. Урочистий захід проходив у меморіально-парковому комплексі «Планета Альфреда Нобеля». Тут зібралися сотні студентів, багато з яких були одягнуті в національне вбрання своїх країн.  

Виступаючи на урочистостях, президент Університету Борис Холод відзначив, що саме студентство є флагманом багатьох економічних, соціальних і політичних трансформацій. Приклади успішних людей свідчать, що переважна частина із них завдячує своїм успіхом саме alma mater... Втім, не можна забувати й про проблеми, якими супроводжується науково-технічний прогрес. «Людству ще не пізно визначитися з головними пріоритетами подальшого розвитку цивілізації...Тому вважаємо за необхідне виступити зі зверненням до ООН, знаних міжнародних інституцій, парламентів всіх країн розглянути нашу пропозицію і звернення щодо створення умов для забезпечення миру й стабільності, приборкання міжнародного тероризму, гібридних війн, ядерної загрози. У зв’язку з цим закликаємо до більш рішучих дій, спрямованих на захист прав і свобод людини і громадянина, зокрема щодо здобуття вищої освіти», — наголосив президент вишу.

Він звернув увагу на те, що саме Альфред Нобель намітив дорогу до створення кращого світу на основі наукових досліджень, художньої творчості і прагнення до мирних відносин між народами. «Варто відзначити роль ОБСЄ, яка бере участь у моніторингу конфлікту нового, гібридного формату, в реаліях якого перебуває наша країна. Велику надію ми покладаємо і на Європейський Союз, який був удостоєний Нобелівської премії миру в 2012 р. за вагому роль у захисті прав людини в Європі та досягнення в об’єднанні європейських країн і народів. Україна взмозі стати тим освітнім осередком, що об’єднає Європу, Азію, Африку і Латинську Америку через запозичення світового досвіду, впровадження вітчизняних освітніх технологій і залучення до своїх вишів молоді, яка прагне знань». Борис Холод звернув увагу на те, що Університет імені Альфреда Нобеля, який цього року відзначає своє 25-річчя, завжди був у центрі подій наукового життя України, Європи і світу. Тому запровадження Міжнародного Дня Єднання стане гарною традицією для самого університету і для студентів усього світу. Президент вишу пропонує провести у червні 2019 р. на базі Університету імені Альфреда Нобеля Міжнародний конгрес «Освіта заради рівних можливостей кожного: глобальні виклики». «Майбутнє людства — це майбутнє без ненависті, бідності, фанатизму і війн, це майбутнє гармонійного світу, що буде єдиним у своєму розмаїтті», —  сказав Борис Холод.

Міжнародне свято у Дніпрі вражало своєю креативністю. Однією з його складових став фестиваль «Хліб мого дитинства», який представив як різноманітність, так і єдність усього світу. На фестивалі свій національний хліб презентували представники багатьох країн. Деякі хлібні вироби, наприклад із Бразилії та Гани, доставили в Дніпро літаком. На свято запросили усіх охочих городян. Гості фестивалю також мали змогу ознайомитися з народними промислами, зокрема, з корейським мистецтвом розмальовувати ритуальні маски. Не менш яскравою частиною заходу стала виставка живопису «Голоси світу». Її автор, художниця Тетяна Дробахіна, зазначає, що намагалася в картинах передати своє відчуття міст різних країн, в яких їй довелося побувати. «Роботи присвячуються світу — нашій планеті і суспільству без війни. Уміння чути іншу людину, довіряти їй, проявляти толерантність — це головний крок назустріч миру», — сказала вона. Художниця подарувала університету своє полотно під назвою «Мир». На ньому зображено рукостискання, як символ міжнародної дружби та світу без війни. Цей символ вже став своєрідним брендом нового студентського свята.

День єднання студентів Європи, Азії, Африки і Латинської Америки завершився видовищною частиною — грандіозним флешмобом «Єднаймося!». В ньому взяли участь майже 1000 студентів університету — на найдовшій в Україні набережній Дніпра. Навпроти Університету імені Альфреда Нобеля, вони побудували композицію, центром якої стало серце. Підготовкою вуличного флешмобу керували представники міжнародної організації «Стріт-Воркаут». «За останні сім років наша організація підготувала безліч флешмобів у різних країнах, у яких брало участь від тисячі до 10 тисяч чоловік. У Дніпрі ми показали флешмоб, який ще ніхто не проводив, а тепер через соціальні мережі передамо свій виклик студентам інших країн», — сказав керівник акції Г.Шуліка. Учасники заходу підписали звернення до до ООН, ЄС, ОБСЄ та до інших міжнародних організацій. Вони сподіваються, що їхнє свято стане щорічним.


ЗВЕРНЕННЯ

з нагоди Дня єднання студентів країн Європи, Азії, Африки і Латинської Америки

До Організації Об’єднаних Націй (Нью-Йорк, США); до Європейського Союзу (Брюсель, Бельгія); до Міжурядової організації Ради Європи (Страсбург, Франція); до Міжнародної Організації з безпеки і співробітництва в Європі (Відень, Австрія); до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (Женева, Швейцарія); до Африканського Союзу (Адіс-Абеба, Ефіопія); до Азіатського форуму парламентарів з народонаселення і розвитку (Бангкок, Таїланд); до Ліги Арабських держав (Каїр, Єгипет); до Союзу Південноамериканських Націй (Кіто, Еквадор)

Ми, студенти з різних країн світу, зустрілися 10 травня 2018 р. в Університеті імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро, Україна), щоб разом з науково-педагогічною спільнотою і громадськістю вперше відзначити День Єднання студентів країн Європи, Азії, Африки і Латинської Америки.

Ми усвідомлюємо особливу роль студентської молоді у долі людства. Саме студентство є одним з найпотужніших рушіїв прогресу, оскільки гармонійний розвиток суспільства неможливий без участі молодих людей, які бажають свободи та справедливості. Ми пам’ятаємо історію і пишаємося студентами, які заради цього не шкодували своїх сил та навіть життя.

Проте й сьогодні перед нами і нашими однолітками на Півночі та Півдні, Заході та Сході стоять серйозні загрози: зберігається кричуща економічна нерівність між країнами та суспільними верствами, зі швидкістю інтернет-повідомлень розповсюджуються людиноненависницькі ідеї, мілітаризується політика, порушуються кордони та розв’язуються війни. До того ж мільйони юнаків та дівчат у багатьох країнах не мають повноцінного доступу до освіти. Замість формування всебічної картини світу, здобуття професійних знань та долучення до творчого доробку попередніх поколінь вони часто змушені виживати, перебуваючи на межі жебрацтва. Саме поміж них — неосвічених, розчарованих та знедолених — легше усього кидати насіння ненависті.

Будуючи власні плани на майбутнє, ми, сучасні студенти, не хочемо й не можемо бути байдужими до таких загроз і жахливих проявів несправедливості. Ми різні — юнаки та дівчата, майбутні економісти, юристи, інженери та лікарі, вихідці з різних країн. Однак ми маємо спільну мету — змінити світ на краще, зробити його більш безпечним, справедливим та доброзичливим. Для себе, своїх рідних, співгромадян і мешканців інших країн, для тих, хто хотів би, але не може навчатися зараз разом з нами.

Саме тому ми сьогодні закликаємо студентську молодь до єднання, обміну думками та досвідом, до співпраці. Розуміємо, що освіта не вирішить всіх проблем людства, однак саме вона може стати надійним фундаментом прийдешніх змін. Ми також закликаємо Організацію Об’єднаних Націй, інші міжнародні та регіональні організації, державні установи та громадські об’єднання звернути особливу увагу на потенціал сучасної вищої освіти, на можливості, які вона відкриває перед тими, хто шукає шляхи до побудови досконалішого світу. Сподіваємося, наша ініціатива щодо започаткування Міжнародного студентського Дня єднання набуде підтримки на поважних міжнародних форумах. Однак беручи до уваги те, що із середини минулого століття виникало чимало подібних ініціатив, ми, сповнені рішучості, не обмежуємося закликами та деклараціями і підтримуємо ініціативу Університету імені Альфреда Нобеля провести у червні 2019 р. Міжнародний конгрес «Освіта заради рівних можливостей кожного: глобальні виклики», який стане майданчиком для всебічного обговорення напрямів та форм залучення освітнього потенціалу до справи поліпшення сучасної світобудови.

Ми єднаємося, щоб змінити світ на краще. Ми починаємо із себе і закликаємо приєднатися всіх, хто поділяє наші устремління. Ми відкриті для підтримки, діалогу, дружньої критики та спільного пошуку. Тож єднаймося, освітяни, студенти, молодь різних країн і континентів! Нехай відтепер навесні кожного року у всіх викладацьких і студентських нотатниках, навчальних графіках з’явиться особлива позначка — «Міжнародний День єднання». Нехай знання та освіта стануть найпотужнішою зброєю у світі, який поступово позбувається ненависті, несправедливості та війн!

Учасники та ініціатори Дня єднання студентів країн Європи, Азії, Африки і Латинської Америки

Від студентства:

Університету імені Альфреда

Нобеля — Микола Булгак (Україна), країн Європи — Микола Чимпоєш (Молдова), країн Азії — Іслам

Му Махаразул (Бангладеш),

країн Африки — Абдулай Проспер Малік (Гана), країн Латинської

Америки — Лопес Енрікес

Андрес Едуардо (Еквадор)

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ