Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Вінниці на День Незалежності влаштують «Заколот»

Упродовж доби громадські активісти читатимуть твори 25 українських поетів
11 серпня, 2016 - 10:53

Акція відбудеться з 9.00 23 серпня до 9.00 24 серпня на площі Героїв Небесної Сотні, що в центрі міста. У такий своєрідний спосіб шанувальники українського слова прагнуть привіти Україну з 25-ю річницею Незалежності та привернути увагу громадськості до популяризації української літератури.

«Торік у нашому місті вперше відбулася літературно-мистецька акція із символічною назвою «Заколот», яка була присвячена творчості Тараса Шевченка. Упродовж 24-х годин і в режимі нон-стоп на площі лунали вірші Великого Кобзаря. Цього року ми вирішили залучити «заколотників» до прочитання творів 25 українських поетів. Кожен вінничанин може запропонувати свого кандидата, заповнивши спеціальну форму. Шляхом голосування ми виберемо найпопулярніших, чиї твори, власне, і звучатимуть на майдані. Також будуть антракти для «вільного мікрофона», де можна буде читати прозу або ж власні твори на вибір», — розповідає організатор «Заколоту» Ірина Басенко.

Окрім цього, з нагоди Дня Незалежності у Вінниці відбудеться фестиваль сучасного українського мистецтва «Подільська Пектораль». Кінолюбителі зможуть відвідати прем’єру фільму «Полон», а шанувальники мистецтва долучитися до фестивалю народного мистецтва VinArtStreet з ярмарками, конкурсами, майстер-класами, солодким двориком для дітей. Під час усіх заходів проводитиметься благодійний збір коштів для бійців АТО.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: