Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Упорядкувати місце подвигу

Активісти представили концепцію вшанування подій Революції Гідності та провели першу з цих акцій — громадське прибирання алеї Героїв Небесної Сотні
17 лютого, 2016 - 19:47

Другу річницю трагічних подій у Києві супроводжуватимуть виставки малюнків та фото, презентації фільмів та концерти. Цього року основні акції пройдуть в Українському домі 20 лютого.

«Ми не маємо права забувати про високу ціну, яку заплатили за можливості змін, — акцентує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. — І попри політичну турбулентність ми не втратили шанс змінити цю країну і зробити її такою, якою прагнули бачити люди, що загинули на вулиці Інститутській два роки тому. Пам’ять про їх жертву надихатиме нас та дозволить зробити Україну кращою».

Організатори вирішили продовжити минулорічну кампанію «Промені гідності». 105 променів знову розсікатимуть нічне київське небо 19-го та 20 лютого, розповідає радниця глави Адміністрації Президента та співзасновниця Українського кризового медіа-центру Наталія Попович. «Ми відроджуємо пам’ять загиблих з месиджем «Небесна Сотня — на сторожі гідності», адже наша боротьба все ще триває», — переконана пані Наталія.

Розпочали вшанування пам’яті загиблих з громадського прибирання алеї Героїв Небесної Сотні, яке здійснили активісти спільно з комунальними службами.

«Упорядкування пам’ятних місць — це проста акція, — розповідає директор Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. — З цією територією не треба багато працювати, оскільки родичі та друзі Героїв Небесної Сотні регулярно доглядають за імпровізованими меморіалами. Мета нашої акції — символічна. Ми організували її як елемент єднання та привернення уваги громади».

До слова, найближчим часом на екранах з’являться соціальні ролики, у яких відомі люди, такі як Любомир Гузар, Мустафа Джемілєв, Борис Ґудзяк та багато інших, розповідають про те, що дав всім нам та їм особисто подвиг Небесної Сотні. Наразі ці відео вже доступні в інтернеті.

Олена БЕРЕЖНЮК, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»
Газета: 
Рубрика: