Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

26 травня, 2011 - 00:00

Українські птахівники налаштовуються на європейський ринок

Наприкінці травня 2011 року повинно відбутися засідання Єврокомісії, яка розгляне питання надання третім країнам (в тому числі й Україні) права експортувати м’ясо птиці в ЄС. Про це «Дню» повідомив перший заступник голови правління «Миронівський хлібопродукт» (МХП) Юрій Мельник. «У принципі, в України непогані перспективи», — сказав він. У разі позитивного рішення Єврокомісії, пояснив Юрій Мельник, українська ветеринарна та фітосанітарна служби отримають право присвоювати чи надавати єврономер українському підприємству-експортеру птиці. Реальний експорт після згоди європейської сторони може розпочатися до кінця 2011 року, вважає він. Як пояснив Мельник, чотири птахофабрики з групи компаній МХП можуть стати потенційними експортерами до ЄС. Можливих обсягів поставок він не назвав, проте повідомив, що експортний потенціал компанії зростатиме. У 2010 році експортні поставки МХП становили 5% від загального об’єму продажів продукції, а в 2011 році приріст становитиме 3 — 5% по відношенню до показника минулого року. «Ми боротимемося за європейський, російський та інші ринки. З точки зору ціни — цікавить більше європейський, а з точки зору виходу на ринок — російський, бо там немає мит, як в ЄС», — деталізував він повідомляє Наталія БІЛОУСОВА, «День».

На Волині почала роботу нова мережа магазинів опалювальної техніки

Інвестиційна група VolWest Group (Луцьк) створює роздрібну мережу спеціалізованих магазинів опалювальної техніки «Теплоклас», повідомляється в прес-релізі компанії. За даними прес-служби, тактичне управління мережею здійснюватиме ТОВ «Техно Модуль Ультра», яке працює на ринку теплових, кондиційних і вентиляційних систем, займається їхньою установкою і сервісним обслуговуванням на виробництві та в офісних приміщеннях. За даними інвест-групи, спочатку торговельні об’єкти мережі будуть розташовані в західному регіоні країни. За станом на 24 травня вже відкрито два магазини в Луцьку, а також по одному — в Ковелі та м. Камінь-Каширський. У планах — відкриття у м. Володимир-Волинський. Магазини відкриватимуться поряд із торговельними об’єктами «Наш Край» і пропонуватимуть широкий асортимент опалювальних систем та комплектуючих.

У Чернівецькій області збирають гроші на вітропарк вартістю 761,5 млн. євро

ТОВ «Компанія з управління активами «НІКО» формує інвестиційний пул для будівництва вітрових електростанцій загальною потужністю 500 МВт в Чернівецькій області, повідомляє директор аналітичного департаменту компанії Юлія Мартиненко. «Ми вже знайшли кілька зацікавлених структур — це міжнародні фінансові установи. Треба знайти ще кілька учасників... Якщо все просуватиметься за планом, то з вересня ми зможемо приступити до вітрозамірювань», — сказала вона. За словами Мартиненко, у «НІКО» є попередні домовленості з місцевою владою щодо землевідведення під будівництво вітропарку. Крім того, компанія отримала від Державної метрологічної служби дані вітрозамірювань (на висоті 10 м) за останні десять років. Приблизна вартість проекту — 761,5 млн. євро. Із потужністю вітрогенераторів і постачальником обладнання компанія має намір визначитися після вітрозамірювань.

Столичний забудовник пообіцяв до липня передати ще 100 квартир постраждалим від махінацій «Еліта-центру»

АТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» (Київ) планує до липня поточного року завершити будівництво двох будинків і передати в них ще 100 квартир постраждалим від афери «Еліта-центру», повідомив президент холдингу Михайло Голиця. Він також повідомив, що холдинг планує в поточному році приступити до освоєння ще шести земельних ділянок, на яких буде побудовано житлові будинки, частину квартир у яких також буде передано учасникам сумнозвісної акції «Еліта-центру». Президент «Київміськбуду» під час церемонії вручення ключів також повідомив, що квартири постраждалим передано без оздоблення, а власникам цього житла довелося доплатити в середньому по 30 тисяч гривень, зокрема, в зв’язку з більшою площею квартир.

Газета: 
Рубрика: