Дипломатія є мистецтвом приборкувати силу.
Генрі Кіссінджер, американський державний діяч, дипломат і експерт в області міжнародних відносин

«10 тенорів» – наше ноу-хау!

23 та 24 лютого в Києві вперше відбудеться концерт, який далі переросте у гранд-турне Польщею
22 лютого, 2018 - 10:27
ВИСТУПАЄ ОДИН ІЗ УЧАСНИКІВ КОНЦЕРТУ «10 ТЕНОРІВ» — СОЛІСТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРЕТИ ПЕТРО ЧЕЛЯЛІ, ЯКИЙ Є ЛАУРЕАТОМ ПРЕСТИЖНИХ КОНКУРСІВ, А ТЕЛЕГЛЯДАЧАМ ЗАПАМ’ЯТАВСЯ ЯК УЧАСНИК ТЕЛЕШОУ «ГОЛОС КРАЇНИ-6» / ФОТО АНАТОЛІЯ ФЕДОРЦІВА

Цей міжнародний проект можна назвати «культурним дипломатичним вояжем», який охопить найбільші польські міста. А розпочнеться мистецька акція на сцені Національної оперети, де виступлять найкращі вокалісти двох країн України та Польщі. Автором ідеї амбітного творчого проекту «10 тенорів» виступив Богдан СТРУТИНСЬКИЙ, голова НСТД, художній керівник Оперети. Треба зазначити, що такої програми ніде в світі ще не було! Зіркові дуети і тріо ми чули, а щоб відразу виступали 10 тенорів — це буде вперше.

Нагадаємо, tre tenori — популярна назва тріо класичних оперних тенорів, яке складалося з іспанських співаків: Пласідо Домінго і Хосе Каррераса та італійського співака Лучано Паваротті, під яким вони давали великі концерти в 1990—2003 роках, і це можна назвати початком гранд-програм, де поєднувалась класика і сучасні хіти. Ми можемо пригадати, що буди послідовники цього тріо і в Україні — у Національній опері був свій вокальний теноровий бренд — Олександр Дяченко, Дмитро Попов та Олександр Гурець. Потім 2013 р. на ювілейному вечорі, присвяченому 200-річчю С. Гулака-Артемовського, дебютували три баси — Сергій Магера, Тарас Штонда і Сергій Ковнір, а нині на сцену Оперети вже вийде майже хор тенорів: три співаки з Польщі (Бартош Кучік, Мірослав Нєвядомський і Маріуш Рута) та сім українських «солов’їв» — Анатолій Погребний, Володимир Одринський, Володимир Холкін, Дмитро Фощанка, Олександр Чувпило, Петро Челялі і Сергій Гурець (чотири з них артисти Національної оперети).

— Ідея зробити вечір не просто тенорів, а десять найкращих і найспівочіших виникла спільно з польськими колегами, — розказав «Дню» Богдан Струтинський. — До речі, після концертів 23 і 24 лютого у Києві ми з цією програмою вирушаємо у великий гастрольний тур на 17 днів, який охопить міста Польщі, зокрема Варшаву, Краків, Познань, Вроцлав, Щецин та ін. Виступати будемо у найпрестижніших залах.

Вважаю, що найкоротший шлях комунікації із закордоном та створення позитивного іміджу держави — це культурна дипломатія! Саме через арт-проекти можна зробити багато добрих справ. Особливо зараз, коли між нашими країнами (в силу різних політичних аспектів) виникла напруженість. Цими гастролями ми хочемо зняти деякі нашарування, що виникли між Польщею та нашою країною... Ми, українці, вважаємося співочою нацією, і на концерті в цьому ще раз переконаються слухачі. Знаєте, якщо подивимося на нашу національну мелодику, то практично вона вся написана у тенорових партіях, а західна — у баритональній тональності. Коли ми хочемо показати вокальну красу і співучість мелосу, то це саме тенорові ліричні і романтичні пісні. Вся мелодика фольклорних і навіть аранжованих народних композицій теж переважно прописані у тенорових партіях.

Планувалося, що у концерті виступатимуть по п’ять співаків із України і Польщі, а разом — 10 тенорів. Десять — це цифра, яка утверджувальна, вона у центрі, і це певне коло закінченості, а далі починається модифікація безкінечності... Через різні обставини у Києві публіка почує лише трьох чудових польських співаків і сім прекрасних українських артистів, а коли розпочнеться наше міжнародне турне, то творчий задум здійсниться: п’ять на п’ять тенорів! Головна ідея нашого міжнародного проекту полягає в тому, щоб через спільну пісню (не через розкручені дуети чи тріо) започаткувати вокальну новинку — «10 тенорів», а  це вже можна назвати хором. У концерті лунатимуть різні твори у виконанні соло, дуетів, тріо, квартетів, секстетів... тобто це буде пісенний «вінок», який переплітається з одного в інше, але йде до потужної мистецької «десятки».

Для мене це символічно, бо, як кажуть, «влучити у десятку» — це круто! У програмі ми вирішили представити публіці цікавих, талановитих вокалістів, які продемонструють красу свого голосу і майстерність володіння ним. Ми можемо гордитися, що маємо чудовий пісенний мелос і прекрасних співаків. До речі, нині музичні критики кажуть, що в світі бракує сильних тенорів, а цим концертом ми покажемо, що в Україні чудова вокальна школа і можемо дати майстер-клас тенорам із різних країн!

Проект «10 тенорів» можна назвати й маркетинговим ходом. Бо сьогодні мистецькі акції та вистави потребують рекламного поштовху, аби більше зацікавити публіку. Є різні творчі знахідки у світі, а «10 тенорів» на одній сцені — це наше ноу-хау. Впевнений, що публіка оцінить програму, яку підготували артисти спільно з музикантами нашого оркестру під орудою диригента Ігоря Ярошенка. Київський концерт можна назвати «першою ластівкою» амбітних і цікавих міжнародних акцій, які розпочалися цьогоріч. Для мене «десять» — як епіцентр уваги!

У програмі вечорів, які продемонструють і в Україні, і в Польщі, лунатимуть вишукані, романтичні, ліричні номери — це класика оперна і шлягери зі світових оперет, а також народний мелос (популярні пісні, балади, романси) зі спадщини наших двох країн. Публіка почує композиції, які вже багато років залишаються найулюбленішими для мільйонів слухачів і принесли неймовірний успіх своїм виконавцям, зокрема, такі хіти, як  «O sole mio», Bеsame mucho, Delilah, Quando, quando, quando, Granada, L’italiano, The Lion King,  Volare та ін.

Свою майстерність продемонструють польські вокалісти — Мірослав Нєвядомський, соліст Оперного театру м. Лодзь, Бартош Кучік, який тривалий час працював у Музичному театрі Познані, а зараз є незалежним продюсером і організатором музичних заходів, а також Маріуш Рута, лауреат престижних конкурсів у Польщі та Німеччині, є учасником популярних вокальних проектів.  Впевнений, що і наші українські артисти: Олександр Чувпило, Анатолій Погребний, Володимир Одринський, Сергій Гурець, Володимир Холкін, Петро Челялі та Дмитро Фощанка причарують слухачів.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments