Перейти до основного вмісту

Афiша

26 серпня, 17:29
ФОТО З САЙТА CULTPROSTIR.UA

ФЕСТИВАЛЬ ТИЖНЯ

«Разом ми сила!» — 4—6 вересня, Львів

«Фестиваль переселенців та львів’ян» — це своєрідне зведення культурних мостів, під час якого буде змога дізнатися більше одне про одного — що для вимушених переселенців із Криму та сходу, то і для жителів міста Лева. У рамках форуму відбудуться: виставка-ярмарок та кулінарна майстерня. Майстри народно-прикладного та декоративного мистецтва розкриють секрети та поділиться власним досвідом, можна буде обмінятися ідеями та продемонструвати свій талант, а на згадку про фестиваль купити сувеніри. Організаторами фестивалю є громадська організація «Кримський дім у Львові». Вони підкреслюють, тисячі людей із Криму після так званого «референдуму» покинули свої домівки і поселилися на материковій Україні. Левова частка з них переїхала у серце Західної України — Львів!


КНИЖКА ТИЖНЯ

«На протилежному боці від добра» Василя Рубана

Видавництво «Ярославів Вал» видало книжку «На протилежному боці від добра» — вибрана проза політв’язня В. Рубана (серія «БУкЛіт» (Бібліотека української літератури). Такої відвертої, жорстокої правдивої прози в Україні немає! Василь Федорович пройшов несамовиті випробування: комуністичний режим запроторив його у в’язницю, потім — у психлікарню. А його ім’я було депортовано з літератури. І тільки в роки незалежності повернулися до читача його поезії і ця дивовижна проза, в якій так глибоко йдеться про складну людську природу. Героєм роману «На протилежному боці від добра» виступає сам Василь Рубан. Олесь Гончар, який одним із перших читав та рецензував твір, назвав роман «автобіографічною сповіддю». Це твір — про несамовиті випробування, які довелося пережити автору. В. Рубан зазначає: думка про те, що він має пережити всі тортури і написати про це книжку, вважалася радянськими карателями хворобливою, була визначена як «нав’язлива ідея», яка спонукала служителів режиму до «лікування» письменника всіма можливими способами аж до смерті. Утім саме ця думка давала йому сили, щоб жити, триматися при здоровому глузді і за будь-яких обставин усе-таки бути на боці добра. Автор зізнається, що перебуваючи у справжньому пеклі, вірити в добро йому допомагали добрі люди, які зустрічалися навіть серед працівників найжорстокіших інституцій каральної психіатрії. Роман «Любиш — не любиш» було написано у 1980—1990 рр.


ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Подарунок» — у кінотеатрах України


ФОТО З САЙТА KINOAFISHA.UA

Австралійсько-американську стрічку «Подарунок» режисер Джоел Едгертон зняв у жанрі психологічного трилера. Слоганом фільму стала фраза: «Гріхи минулого стають твоїм сьогоденням». За сюжетом у життя головного героя, жокея Саймона, вривається людина з далекого минулого — його колишній однокласник Гордо (людина доброзичлива, трохи незграбна і з великими дивацтвами). До цієї зустрічі Саймон і його молода дружина Робін вважали своє життя майже ідеальним, проте Гордо додає в життя молодят свої корективи. Бо він зберігає секрет, здатний зруйнувати все сімейне життя пари. У фільмі знялися актори: Джоел Едгертон, Джейсон Бейтман, Ребекка Холл, Бо Напп, Девід Денман, Тім Гріффін, Бізі Філіппс, Кетрін Аселтон та інші.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«До моря» — галерея «АВС-арт», Київ


ФОТОІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА NUART.COM.UA

Виставка «До моря» — вже друга тематична мариністична добірка галереї «АВС-арт». Цього разу представляє, поряд із роботами класичного виконання, полотна з оригінальним авторським трактуванням образів. Для глядача є можливість порівняти в одному просторі різні системи художньої мови — реалістичну й символічно-алегоричну. Ще один акцент добірки — діалог живописних шкіл і поколінь. Яким було море на відстані у півстоліття? Як воно звучить у барвах львів’ян і одеситів, закарпатців чи миколаївців? В експозиції можна побачити море Вітольда Манастирського 1947 р. і тематичний натюрморт на тлі пейзажу Валентини Цвєткової 1988-го. Тут є напівфігуративна «Золота рибка» Івана Марчука і абстрактне «Ювенільне море» Валерія Шкарупи; види Балаклави Юрія Вінтаєва і Судака Степана Ярового. Зрештою, такі приморські — «Біле вино» Михайла Демцю і «Вітер із Македонії» Оксани Ядчук-Мачинської та інших. Виставка триватиме до 5 вересня.


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«У Києві, на Подолі... або «Гдє ві сохнітє Бєльйо?»


ФОТО З САЙТА TEATR-KOLESO.KIEV.UA

У театрі «Колесо» водевіль за п’єсою українського драматурга, етнографа і фольклориста ХІХ ст. Миколи Янчука «По ярмарку» поставив Володимир Петранюк. Це історія кохання єврейської дівчини Рахілі і українського парубка Богдана, що розгортається на тлі життя і спілкування двох родин на одному Подільському подвір’ї в повоєнні роки. Вистава наповнена піснями, танцями, чаркою і гумором... Глядачі вдоста посміються разом із героями. У ролях: Денис Драчевський (Богдан), Ольга Лопатіна-Арамасар (Рахіля), Владислав Пупков (Хома), Наталія Надірадзе-Вронська (Параска), Станіслав Колокольніков (Хаїм),Олена Кривда (Сара), Олександр Дідик (Міліціянт Собачко) і Андрій Мороз (Гоп-з-точилом). До речі, вистава «У Києві, на Подолі...» вже десять років прикрашає репертуар «Колеса» і завжди проходить з аншлагами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати