Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Богдан Сегін – лауреат Премії імені Б. М. Лятошинського

23 січня, 2019 - 10:58

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету і за результатами таємного голосування цьогорічну Премію імені Б. М. Лятошинського було присуджено  відомому львівському  композитору Богдану СЕГІНУ  за вокально-інструментальний твір на духовну тематику «Між Сходом і Заходом. Містерія народження» для солістів, мішаного хору, струнного оркестру та органа.

— Сучасна музика має витоки з кілька тисячолітнього процесу плинності традиції розвитку музики як мистецтва звуків, — сказав Б.Сегін у інтерв’ю «Дню». — Саме мистецтво творення звуків і переродження їх у музичне звучання є тим дороговказом, який стає визначальним у виокремленні цього музичного напрямку з-поміж усіх інших. Поняття «класика» (від латинської classicus, що означає зразковий, — явище, перевірене часом, висока якість якого є загальновизнаною) дуже влучно конкретизує напрямок сучасного музичного мистецтва, про який, власне, і йдеться. Для себе уже давно класифікую цей напрямок як сучасна класична музика...

Нагадаємо, Богдан  Сегін  — композитор, автор і координатор музичних проектів. Народився 1976 р. в Західній Україні. Закінчив Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка (клас М. Скорика). Брав консультації з музичної композиції у Пярта, Фуррера, Щетинського та інших композиторів. Лауреат Премії ім. Л. Ревуцького (2004 р.). Двічі був учасником стипендіальної програми міністра культури і Національної спадщини Польщі Gaude Polonia (2003 р. стажувався у Зб. Буярського і 2006 р. — у З. Краузе). Стипендіат Warsaw Autumn Friends Foundation (2003 р.). Одержав грант за програмою Gulliver Connect (2008) і грант Президента України (2008—2010 рр.). Переможець кількох композиторських конкурсів. Член НСКУ. Музика композитора постійно виконується в Україні й за кордоном.

Богдан Сегін працював у оргкомітетах фестивалів сучасної музики у Львові («Контрасти» 1998—2006 рр.; «Оксамитна Куртина» 2006) та Києві («Київ, «Музик Фест» 2009 р.; Міжнародний форум «Музика Молодих» 2009—2011 рр.). Із 2009 р. реалізував низку власних проектів у співпраці з Польським інститутом у Києві, Goethe Institut, Австрійським культурним форумом у Києві. З того ж року почав координувати проекти Ensemble Nostri Temporis, а з 2010 р. — директор ансамблю. З 2012-го — директор Міжнародного форуму «Музика молодих», мистецький керівник Київських міжнародних майстер-класів нової музики COURSE і комерційний директор Львівської обласної філармонії з питань розвитку сучасної музики. Засновник та мистецький керівник «Української бієнале нової музики».

Газета: 
Рубрика: