У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

Франко очима молоді

«Чесний театр» закрив сезон прем’єрою «Політично ненадійний»
16 червня, 2017 - 11:34
ФОТО РУСТАМА ГІМАДІЄВА

Виставу про непересічну особистість, патріота, поета, письменника, публіциста, політика і громадського діяча Івана Яковича Франка поставила молодий режисер Катерина Чепура. Показ відбувся в Києво-Могилянському театральному центрі «Пасіка». Як зазначає К. Чепура, «багаторічна пропаганда радянської доби створила образ І. Франка, який не мав нічого спільного з реальністю. І досі чимало літературознавців продовжують називати Івана Яковича «вічним революціонером» і Каменярем... Ми спробували показати іншу сторону Франка, ту, що, можливо, і створила цю велику людину, прикро, але, вона ж його, зрештою, і знищила...»

Вистава вирішена в жанрі сучасної драми. В основу інсценівки покладені уривки з листів Івана Яковича, спогади сучасників поета, є цитати з творів та віршів Франка, а також дослідників його творчості. Це оригінальний твір, який раніше на сцені не ставився. У постановці беруть участь актори: Наталка Кобізька, Ксенія Васильєв, Марина Сорока, Наталія Денисенко і Ганна Сухомлин.

Нагадаємо, «Чесний театр» — молодий колектив (створений два роки тому), який у постійному творчому пошуку, не боїться експериментувати з темами, сценічним простором, акторською і режисерською мовою. Це театральна співдружність молодих, креативних та амбітних митців. Актори — переважно випускники Нінелі Биченко різних років або люди, які так чи інакше проходили через її театральну школу. А ще всі постановки «Чесного театру» йдуть лише українською мовою. Нині в репертуарі колективу такі вистави, як «Бояриня» за Лесею Українкою, «Катерина» за Тарасом Шевченком і «Ніч 16 січня» за п’єсою Айн Ренд.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments