Кожне національне письменство, годуючись помітними і непомітними впливами од інших письменств, все-таки органічно переробляє й перетворює їх і виявляє тим натуру даної нації, її ідеали й змагання, її інтереси й потреби.
Сергій Єфремов, український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик

Класичні шлягери

У Львові відбудеться Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»
18 травня, 2016 - 16:14
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Упродовж трьох тижнів у Концертному залі імені С. Людкевича Львівської філармонії свою творчість продемонструють музиканти із США, Швейцарії, Туреччини, Польщі, Румунії, Австрії, Німеччини, Ізраїлю, Норвегії, Великобританії, Білорусі та України.

Розпочнеться форум вечором симфонічних шедеврів у виконанні Симфонічного оркестру Львівської філармонії (солістка — знаменита скрипалька львівського походження із США Соломія Івахів). У програмі — оркестрова сюїта з музики до балету «Ніч перед Різдвом» Є. Станковича і твори класиків — Петра Чайковського та Антоніна Дворжака. Диригент — Теодор Кучар (США).

Вперше до Львова приїдуть відомий український піаніст Олексій Ботвінов і турецький перкусіоніст Бурхан Очал, які представлять проект «Бах. Перезавантаження» у джазовому стилі.

У програмі Tango Rendezvous International LVIV 2016 — американський скрипаль румунського походження Алехандро Драго запропонує власну версію погляду на історію танго. Він виступить у супроводі струнного квартету «Фенікс».

Також за програмою «Днів Америки у Львові» відбудеться концерт із найкращих фрагментів музики Голлівуда і Бродвея. Участь у вечорі візьмуть оркестр «INSO-Львів» та солістка Дюссельдорфської опери Наталія Ковальова. Соло на скрипці виконає Євген Крук.

Учасницею фестивалю є також добре відома львів’янам прима Віденської опери Вікторія Лук’янець (на фото), яка представить програму «Шубертіада», складену з пісенних циклів Франца Шуберта.

Запросили на фестиваль і всесвітньо відомого баритона з Великобританії Павла Гуньку. Його програма присвячена українським класикам Миколі Лисенку, Кирилу Стеценку, Якову Степовому, сучасним українським композиторам.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: