Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Польські шедеври

«Київ-Класик» підготував сюрпризи для меломанів
17 травня, 2016 - 17:23
ІНІЦІАТОР ІМПРЕЗИ — ДИРИГЕНТ ОРКЕСТРУ «КИЇВ-КЛАСИК» ГЕРМАН МАКАРЕНКО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У Національній опері України відбувся великий симфонічний концерт, на який були запрошені представники дипломатичних місій різних країн, народні депутати, працівники міжнародних і громадських організацій, відомі діячі культури і мистецтва, а також члени чисельної польської діаспори в Україні, котрі з’їхалися з різних регіонів нашої держави.

Організатори заходу — Посольство Республіки Польща в Україні, Польський інститут у Києві, оркестр «Київ-Класик», співорганізатори — Національна опера України (генеральний директор — Петро Чуприна) та інші.

Справжнім подарунком для присутніх став концерт польської музики. «Головною метою імпрези, — зазначив її ініціатор, диригент оркестру «Київ-Класик» Герман Макаренко, — було показати музичні візитівки Польщі, більшість із яких постане у нових для слухача оркестрових аранжуваннях». Звучала музика Фридерика Шопена, Генріка Венявського, Міхала Огінського, Станіслава Монюшка, Войцеха Кіляра і композиції з польських та українських народних пісень самого Германа Макаренка.

Окрасою програми стали твори у виконанні відомого скрипаля Маріуша Патири — першого і поки єдиного поляка, який є володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу ім. Н. Паганіні в Генуї (Італія).

У концерті також взяла участь Національна капела України «Думка» (художній керівник — Євген Савчук).

Не обійшлося й без сюрпризів. Концерт увінчала не заявлена у програмі геніальна «Мелодія» Мирослава Скорика в невідомому досі навіть професіоналам аранжуванні для оркестру, хору а cappella та скрипки. Маріуш Патира мав ще одну нагоду продемонструвати захопленій публіці своє майстерне володіння інструментом.

Ольга ГОЛИНСЬКА, музикознавець
Газета: 
Рубрика: