...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

Резонансні стрічки

Українське кіно демонструють у столиці Бельгії
17 січня, 2019 - 11:12

Вчора у Брюсселі розпочалися Дні українського кіно (в межах міжнародного проекту Bridges. Eastof West).  Цей щорічний проект збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Українська програма представлена серією кінопоказів нового українського кіно та кінокласикою. Першим показом української програми стала драма «Коли падають дерева» (на фото)— повнометражний дебют режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк, який було вперше показано в межах конкурсної програми PanoramaBerlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. Нагадаємо, в Україні ця стрічка була відзначена Національною премією кінокритиків «Кіноколо» в категорії «Відкриття року». Картина про українське село представляє історію п’ятирічної бунтівниці Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого — молодого бандита Шрама.

Документальний фільм «Дельта» Олександра Течинського розповідає про людей, які мешкають в дельті Дунаю і заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожній миті свого життя. «Дельта» була вперше показана в межах Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA та відзначена «Кіноколом», як найкращий документальний фільм року.

У програмі фестивалю також покажуть драму «Астенічний синдром» Кіри Муратової, яка 1990 р. одержала «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю.

Дні українського кіно за програмою Bridges. Eastof West  представлені Державним агентством України з питань кіно, кінокомпанією «Артхаус Трафік» та Асоціацією українців Бельгії за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія.

Фестиваль триватиме до 20 січня.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ