Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Сімейний «культпохід»

26 і 27 листопада в Києві відбудуться гастролі Полтавського театру ляльок
15 листопада, 2016 - 11:35
ФОТО З АРХІВУ ТЕАТРУ

Для показів у нашій столиці полтавчани обрали знакові вистави з репертуару для дітей і дорослих, які вже здобули чимало нагород на престижних театральних фестивалях — як всеукраїнських, так і міжнародних.

Для малечі буде цікаво подивитися казки: «Пан Коцький (постановка С. Брижаня, художник — В. Безуля); «Тигреня Петрик» (режисер — Д. Нуянзін, художник — М. Данько); ліричну виставу «Крила для Дюймовочки» А. Усачова за мотивами казки Андерсена (режисер — О. Дмитрієва, художник — С. Сафронов, хореограф — О. Матюніна) та комічну оперу «Коза-Дереза» М. Лисенка (постановка Л. Попова у співдружності з художником — В. Козуб).

Для дорослих гастролери покажуть поетично-філософську виставу «Портрет з літаючим годинником. Марк Шагал «Моє життя — ілюстрації». Постановку здійснила режисер Харківського театру ляльок Оксана Дмитрієва. Це не перша робота режисерки в Полтаві. Вона працювала над такими виставами, як «Антигона» та «Крила для Дюймовочки», які дуже подобаються глядачам, і ці вистави неодноразово брали участь у фестивалях й отримали схвальні відгуки критиків. У постановці використали цікаві прийоми: декорації та ляльки — це персонажі картин Марка Шагала, які ожили на сцені. Також у декоруванні сцени домінують чорний та білий кольори, які символізують графічні роботи митця (сценографія харківського художника Наталії Денисової). У музичному оформленні використано твори сучасного французького композитора Паска ля Комелада. Творчий дует постановників Дмитрієва і Денисова створили оригінальну виставу «Антигона» за Софоклом (пластика — Р. Никоненко). Ця незвична для поточного репертуару театрів ляльок вистава-трагедія є окрасою репертуару (на фото).

Гастролі полтавчан відбудуться на сцені Київського академічного театру ляльок.

Ілля ПОВОЛОЦЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: