Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

«Ти сіль землі, ти суть її, ти – жінка!»

Під такою назвою у галереї MARCO відкрилася виставка, присвяченої жінкам-військовим АТО, волонтерам і лікарям
13 лютого, 2015 - 12:19
«ВІВАТ, НАДІЯ!»
ПОРТРЕТ ЛІНИ КОСТЕНКО

У експозиції представлені роботи художника Володимира Слєпченка: сюжетні картини, пейзажі, натюрморти, жіночі портрети, а також особлива авторська серія робіт «Обрані часом». Полотна створені в особливій авторській манері – арт-лайн. Через швидкоплинність ліній художник передає образ – горизонтальні лінії найкраще передають рух, колір, простір, плани. Такі роботи мають об’єм. Вони живуть не відірвано від реальності.  «Цей вернісаж – гімн жінці», - підкреслює Володимир Слєпченко.

«Сіль землі», як Біблійну метафору найкращих і найдостойніших людей, згадану в назві виставки, підтверджують портрети найвпливовіших українок – поета Ліни Костенко, актриси Ади Роговцевої. Та найбільше уваги привертає портрет військової льотчиці, нині бранки Кремля, Надії Савченко.

­— Якщо донині ще не винайшли вічного двигуна, то принаймні у мистецтві роботи таких художників, як В.Слєпченко –  джерело емоцій та філософського змісту, – розповідає співорганізатор виставки Андрій БЕХ. - Якщо подивитися на картину – то саме цей погляд ми бачили у Басманному судилищі, в якому не розрізняють вини й невинуватості. Та й хіба то вина – захищати свою країну? Я впевнений, що Надія Савченко повернеться із російських казематів живою та здоровою! Зараз дуже важливо пам’ятати не тільки про жінок-воїнів, волонтерів, медиків, а й тих, хто чекає своїх чоловіків із війни на Сході.

Виставку відвідала Віра Савченко, сестра української льотчиці, як сказала: «Зараз наша країна переживає тест на цілісність, нам 23 роки доводили, що ми – недодержава. Тепер здаємо іспит. Важливо, щоб звернули увагу на воїнів-жінок. Картина може трохи не схожа на фото, які ви бачили в Інтернеті, але внутрішній погляд, психологічний портрет – відображає зухвалість. Це так Україна дивиться на свого ворога. Там немає страху, жалю, вона надихає. Я сподіваюся, Надя вийде і Україна переможе!

Психологічно Надя  стійка. Вона може важити 40, 30 кілограмів, але вона не зламається. Ті люди перш за все втрачають сили, нерви, гідність, обличчя, що в них там ще залишилося… У міжнародній підтримці дуже активна діаспора з усіх куточків світу. До неї має іти Ілля Новіков і ми передамо фото портрету з цієї виставки.

Переглянути роботи, придбати листівки й альбоми з роботами різних періодів творчості Володимира Слєпченка, а також долучитися до тихого аукціону полотен художника можна до 23 березня. Отримані кошти організатори спрямують на волонтерські програми й допомогу пораненим в зоні АТО.

Наталія ВУЙТІК. Фото надані галереї MARCO
Рубрика: