Нація - це невсипуща внутрішня «боротьба» сил формотворчих і ідеєтворчих з інертною масою («більшістю») етносу.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Від «Скандинавської панорами» до «Угорської рапсодії»

Цього тижня в Києві розпочинається 46-й міжнародний кінофестиваль «Молодість»
19 жовтня, 2016 - 11:13
ЦЬОГОРІЧ «МОЛОДІСТЬ» ВІДКРИЄТЬСЯ СТРІЧКОЮ-УЧАСНИЦЕЮ ВЕНЕЦІАНСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ «ЖИТТЯ» (РЕЖИСЕР — СТЕФАНА БРІЗЕ, ФРАНЦІЯ), ЗНЯТОЮ ЗА ОДНОЙМЕННИМ РОМАНОМ ҐІ ДЕ МОПАССАНА / ФОТО НАДАНО ПРЕС-СЛУЖБОЮ КІНОФЕСТИВАЛЮ «МОЛОДІСТЬ»

Проведення церемонії з нагоди відкриття і закриття відбудеться в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Цьогоріч «Молодість» відкриється стрічкою-учасницею Венеціанського кінофестивалю «Життя» (режисер — Стефана Брізе, Франція), знятою за однойменним романом Ґі де Мопассана. Відповідно, фільмом закриття стане остання робота Анджея Вайди «ПісляОбрази» — історія художника-авангардиста Владислава Стржеміньского (1893—1952), котрий зазнавав переслідувань у Польщі як противник соціалістичного реалізму.

На участь у 46-й «Молодості» надійшло понад 2000 заявок, з яких було відібрано близько 250 фільмів із 60 країн. На жаль, цього року вітчизняні автори не витворили переконливих повнометражних дебютів. Єдиний учасник від України — «Веліал» (Роман Волосевич) — змагатиметься за приз у конкурсі студентських короткометражок. Проте Національна конкурсна програма, в якій немає обов’язкової умови дебюту, включає 22 роботи, вже не кажучи про позаконкурсні «Українські прем’єри», в яких буде продемонстровано п’ять повних метрів.

У конкурсі фільмів, присвячених тематиці ЛГБТ «Сонячний зайчик», очікується архівна сенсація: прем’єра раніше невідомого фільму легендарного британського режисера Дерека Джармена (1942—1994) «Потанцюєш зі мною?»

Безумовно, найбільшим попитом користуватимуться квитки на сеанси «Фестивалю фестивалів», адже тут показуватимуть фільми, які здобули призи в найпрестижніших світових конкурсах або зажили неабиякої слави в міжнародному прокаті: «Народження нації» (Нейт Паркер, США), «Особистий покупець» (Олів’є Ассаяс, Франція), «Бакалаврат» (Крістіан Мунджу, Румунія — Франція — Бельгія), «Жінка, яка пішла» (Лав Діас, Філіппіни).

Що ж до решти позаконкурсних програм, то тут будуть як уже традиційні French connection, German wave, «Скандинавська панорама», «Довгі ночі короткого метра», так і «Угорська рапсодія», присвячена революції 1956 року в Угорщині, «Литовський фокус», ретроспективи «Іллєнко’80», «Шекспір у кіні» та класичне «Століття», а також добірка свіжих фільмів жанру хоррор «Жахи Молодості».

Міжнародне журі очолює один з найбільш знаних канадських режисерів Дені Коте. Призи присуджуються в конкурсах повнометражних і короткометражних дебютів, а також студентських робіт.

Фестиваль проходитиме в кінотеатрах «Жовтень», «Кінопанорама», «Сінема-Сіті», «Планета Кіно», «Україна», «Київ» (основний майданчик) і завершиться 30 жовтня.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ