В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

Наше «Слово» у Лондоні

Міжнародним дистриб’ютором кінострічки став сейлз-агент «Journeyman pictures»
30 березня, 2018 - 12:15

У Лондоні в кінотеатрі «Bertha DocHouse» 29 квітня відбудеться британська прем’єра документального фільму «Будинок «Слово», повідомляє прес-служба Держкіно. «Єдиний у Британії кінотеатр, який спеціалізується на показі виключно дoкументального кіно, відібрав «Будинок «Слово» у програму тижневого показу «Натхненні фільми про авторів, художників та шукачів пригод». Після закінчення фільму відбудеться дискусія за участі Вільяма Блекера — одного з найкращих викладачів теорії української культури та літератури в Британії», — йдеться в повідомленні.

Як зазначається, показ картини буде здійснюватися за підтримки Українського інституту в Лондоні. «Ми дуже раді, що британська публіка матиме нагоду побачити стрічку. Цей документальний трилер про «розстріляне Відродження» 30-х років повертає втрачені пласти української культурної історії, допомагає зрозуміти зв’язок між паралельними кампаніями терору, які були розгорнуті проти України сталінською владою, перекидає місток до сьогодення з його дискусіями про творення нової української ідентичності», — зазначила директор Українського інституту у Лондоні Марина Песенті.

Режисер фільму — Тарас Томенко, продюсери — Юлія Чернявська та Олег Щербина, автори сценарію — Любов Якимчук і Тарас Томенко. Стрічка створювалася компанією FRESH PRODUCTION GROUP за підтримки Держкіно, Міністерства інформаційної політики, Міністерства культури та Міністерства освіти і науки України, Комітету ВР з питань свободи слова.

 

Газета: 
Рубрика: