Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сьогодні – Всесвітній день доброти

13 листопада, 2015 - 14:04
МАЛЮНОК АВТОРА

Ініціювали це свято 2002 року небайдужі люди із World Kindness Movement — Всесвітнього руху за доброту. Свято покликане допомогти об’єднати всі існуючі в різних країнах спільноти, які просувають ідею Доброти. Цей День вчить усвідомленню того, що добро — це просто, а результати добрих вчинків надзвичайно більші, ніж докладені для цього зусилля.

Адже й справді, усміхнутися перехожому, не буркнути на незнайомця у транспорті, подякувати продавцю на ринку — це ж так просто! І кожний такий нескладний вчинок тягне за собою низку наслідків: перехожий усміхнеться іншому, продавець не нагрубіянить наступному покупцеві... Так добро у світі зростатиме, а у цьому добрі зростатимуть щасливі люди.

Коли я думаю про Доброту, спадає на думку фраза: «Жити, як кішка з собакою». Усі знають, що вона означає сварки. Але так само більшість із нас бачить, що у житті кішки і собаки можуть чудово ладнати. Дехто вважає, що тварини не мають морально-етичної системи, адже це конструкт людської свідомості. І я з цим погоджуюся. Але це не означає, що тварини не вміють любити чи бути добрими. Як на мене, доброта — це подих Любові. А любов — щось за межами нашого розуміння, і тим паче, за межами етики. Любов — не конструкт, вона — повітря. І все живе дихає цим повітрям. Тож тварини беззаперечно можуть любити та бути добрими. А нам треба лише навчитися у них цьому.

Саме тому я бажаю всім жити, як кішка із собакою, так як це вони уміють насправді — у злагоді та з добрим серцем!

Анна ГАВРИЛЮК
Газета: 
Рубрика: