Найстрашніші в житті ті люди, які прочитали одну книжку. З людиною ж, яка багато читає, завжди матимеш про що поговорити, і тобі поруч з нею нічого не загрожуватиме.
Іван Малкович, український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Цей день в iсторiї

17 лютого, 2011 - 00:00

1598. Після смерті царя Федора Іоанновича, останнього з династії Рюриковичів, Земський собор обрав на царство Бориса Годунова.

1863. Засновано Міжнародний комітет Червоного Хреста.

1880. У Петербурзі робітник-народоволець Степан Халтурін здійснив невдалий замах на Олександра II.

1905. Розпочалася Мукденська битва — найбільша битва російсько-японської війни, що закінчилася поразкою і відступом російських військ.

1918. Розпочалась операція з перебазування кораблів із Ревеля (тепер Таллінн) до Кронштадта (Льодовий похід Балтійського флоту 1918 р.).

1919. Директорія звернулася до країн Антанти і США з проханням про допомогу в боротьбі з більшовиками.

1919. ВЦВК ухвалив Постанову про права винесення вироків Всеросійською надзвичайною комісією з боротьби з контрреволюцією, спекуляцією тощо.

1943. Розпочалася третя конференція керівників ОУН-Б, учасники якої висловилися за необхідність боротьби проти СРСР і Німеччини та рішуче засудили будь-яку співпрацю з фашистами.

1944. Завершилася Корсунь-Шевченківська наступальна операція радянських військ — одна з найбільших операцій Другої світової війни.

1944. ЦК ВЛКСМ ухвалив постанову про відновлення комсомольських організацій у визволених областях УРСР.

1947. Радіостанція «Голос Америки» розпочала мовлення на Радянський Союз.

1997. В Ялті створено Міжнародний центр журналістів.

Газета: