Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Коротко / Панорама дня

22 липня, 2011 - 00:00

Львівські діти гідно виступили на Всесвітніх літніх іграх

Ігри відбувалися в Афінах у межах Спеціальної олімпіади, і участь у них взяли 24 команди з різних куточків світу. Загалом українські спортсмени, які виборювали першість у футболі, легкій атлетиці, плаванні, бадмінтоні та бочо (гра в кулі. — Т.К.), отримали 11 медалей: 4 золоті, 5 срібних і 2 бронзові. У футбольному турнірі «Об’єднаний футбол» (у команді грають неповносправні та партнери) Україну представляла команда Львівської спеціальної загальноосвітньої школи (це інтернат для дітей з тяжкими порушеннями мови). Команда під керівництвом викладача фізичної культури О. Петрусенка виборола золоті нагороди. Львів’яни не програли жодного матчу, а у фіналі з рахунком 6:2 перемогли команду з Данії. Як повідомили «Дню» у прес-службі ЛОДА, на Всесвітних літніх іграх був присутній Посол України в Греції та Албанії Володимир Шкуров, який згодом прийняв наших дітей у посольстві України в Афінах. Варто наголосити, що львів’яни взяли участь у Спеціальній олімпіаді завдяки фінансовій підтримці Львівської облдержадміністрації та організаційним зусиллям регіонального координатора Спеціальної олімпіади Аліни Передерій, училища фізичної культури, а також директора ДЮСШ №1 Володимира Прокоп’юка, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Українка перемогла на музичному конкурсі в Болгарії

Співачка Інна Лещук стала лауреатом Міжнародного фестивалю мистецтв «Музите-2011». Українська артистка перемогла відразу в двох номінаціях фестивалю, обійшовши представників Англії, США та Польщі, яких називали фаворитами «Музите», повідомляє прес-служба агентства M-Press. Композицію Інни «Звонок из прошлого» було визнано кращою в жанрі авторської пісні, а «Арія Аїди» принесла їй перемогу в класичному жанрі. До речі, окрім перемоги на «Музите» в Болгарії українська співачка отримала офіційні запрошення на міжнародні конкурси до Іспанії та Туреччини.

Прах Гесса розвіяли над озером

Останки заступника Адольфа Гітлера по Націонал-соціалістичній німецькій робочій партії Рудольфа Гесса кремували, а прах розвіяли над озером, порушивши його заповіт. Могилу «нациста номер три» на цвинтарі міста Вунзидель було розкопано після того, як нащадки Гесса дали згоду на ексгумацію. Погодитися на спалювання свого предка їх змусило те, що могила стала місцем паломництва неонацистів, які проводили там свої пам’ятні марші. Конституційний суд Німеччини ці акції заборонив. Тепер останнім притулком обергрупенфюрера SS стало одне з озер у Вунзиделі — його тіло спалили, а прах розвіяли над водою. Нагадаємо, Гесса 1946 року під час Нюрнберзького процесу засудили до довічного ув’язнення. Він помер 17 серпня 1987 року у віці 93 років. Існує версія, що Гесса задушили в берлінській в’язниці Шпандау, інсценувавши суїцид. У своєму заповіті Гесс просив поховати його у Вунзиделі.

Медведєв підписав закон, що забороняє продаж алкоголю дітям

Президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон, що посилить заходи, спрямовані на запобігання продажу алкоголю неповнолітнім. Закон вводить кримінальну відповідальність за неодноразовий роздрібний продаж алкогольної продукції неповнолітнім. Це правопорушення каратиметься штрафом до 80 тис. рублів або у розмірі заробітної плати засудженого за період до 6 місяців, або виправними роботами на строк до року з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Штраф за це правопорушення складатиме від 3 до 5 тис. рублів. Тим часом, Медведєв також підписав і закон щодо захисту дітей від інформації, яка спричиняє шкоду їхньому здоров’ю і розвитку. Він направлений «на захист дітей від руйнівного, травмуючого їхню психіку інформаційного впливу, надлишку жорстокості і насильства в загальнодоступних джерелах масової інформації, від інформації, здатної розвинути в дитині порочні схильності, сформувати у дитині спотворену картину світу і неправильні життєві установки», — йдеться на сайті президента Росії.

...а Сенат Чехії — закон про антикомуністичний опір

Днями сенат Чехії ухвалив закон про антикомуністичний опір, борці з комуністичним режимом отримають матеріальну компенсацію у розмірі 100 тис. чеських крон (близько 5,8 тис. доларів США). За ухвалення закону проголосували 44 сенатора з 71. Документ тепер повинен підписати президент Чехії Вацлав Клаус. Згідно з новим законом, матеріальну компенсацію отримають і дружини (або чоловіки) борців із минулим режимом — по 50 тис. крон (приблизно 2,9 тис. доларів США). У разі, якщо учасники антикомуністичного опору отримують пенсію нижче середньої по країні, влада підвисить її до середнього рівня. У законі окремо прописано, що людина не може вважатися учасником антикомуністичного опору, якщо вона була членом комуністичної партії Чехословакії, служила в Народній міліції, працювала в структурах держбезпеки, була активістом Народного фронту або Союзу чехословацько-радянської дружби в період нормалізації. Закон про антикомуністичний опір набере чинності в символічний для Чехії день — 17 листопада. Цього дня відзначається День боротьби за свободу і демократію.

Новий уряд Єгипту склав присягу

Новий уряд Єгипту присягнув маршалу Мохаммеду Хусейну Тантауї, голові Вищої ради збройних сил Єгипту. Як наслідок, у кабінеті міністрів з’явилося 14 нових людей, враховуючи віце-прем’єра. Повідомляють, що керівники змінилися, зокрема в міністерстві зовнішніх справ і міністерстві фінансів. Водночас міністр внутрішніх справ Мансур аль-Ессаві залишився на посту, незважаючи на протести громадськості. Уряд мав присягнути днем раніше, проте цю подію відклали через погане самопочуття прем’єр-міністра Ессама Шарафа, який потрапив у лікарню через різке зниження кров’яного тиску. Вища військова рада вирішила оновити склад кабінету міністрів після масових маніфестацій у різних містах Єгипту. Учасники акцій протесту вимагали негайно розпочати політичні й економічні реформи, а також відмовитися від репресивних методів управління країною, усталених ще за поваленого президента Хосні Мубарака.

Американка судиться з владою за 20-доларові монети

Влада США конфіскувала у мешканки Філадельфії рідкісні американські монети минулого століття, які вона, за її словами, виявила в банківському сейфі батька після його смерті. 20-доларові золоті монети, названі «подвійним орлом», були виготовлені 1933 року, проте не були пущені в обіг, через що прокурори наполягають, що монети було вкрадено. Це одні з найрідкісніших монет, що зустрічаються у світі: на аукціонах колекціонери готові платити за них мільйони доларів. Усі «подвійні орли» були знищені після 1933 року за указом президента Франкліна Д. Рузвельта, коли США перестали користуватися золотим стандартом. Однак деякі монети вдалося зберегти. Дві з них тепер у музеї. Одну, що колись належала королю Єгипту і Судану Фаруку, було продано більш ніж за 7,5 млн.дол., десять монет просто зникли... і знайшлись у банківському сейфі на ім’я батька мешканки Філадельфії Джоан Лангборд. Батько Лангборд за життя був ювеліром, і влада США вважає, що хтось у монетному дворі крав для нього золото понад 70 років тому. Джоан захищає батька, говорить, що він також працював із золотим ломом, і монети могли потрапити до нього цілком законно.

Газета: