Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Названі Шевченківські лауреати 2011 року. Неофіційно

16 лютого, 2011 - 00:00
ЛІДІЯ ЗАБІЛЯСТА / ФОТО З ОСОБИСТОГО АРХІВУ ЗАБІЛЯСТОЇ

В інтернеті поширюється інформація про те, хто став цьогорічним Шевченківським лауреатом.

Це — письменник Василь Шкляр за роман «Залишенець», інша назва — «Чорний ворон»; диригент Микола Дядюра, режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, виконавці Оксана Крамарева та Сергій Магера — за оперу Вінченцо Белліні «Норма»; оперна співачка Лідія Забіляста; Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів за літературознавче видання «Іван Франко».

З анонімних джерел також стало відомо, що найбільше суперечок у членів Шевченківського комітету виникло довкола твору Василя Шкляра. Закидали, мовляв, в ньому персонажі росіян та євреїв постають у негативному світлі. Крім того, він — відверто антикомуністичний.

Письменник ж свою перемогу коментує так: «...Це означає, що повстанців Холодного яру визнали героями!».

У театральному мистецтві викликали дискусії два різних формати: драматичний театр і опера. Схилились у бік останньої. Взагалі цього року кількість номінацій скоротили з дев’яти до п’яти.

Та в номінації образотворче мистецтво премію не присудили: жоден із кандидатур — Людмила Жоголь і Віктор Сидоренко — не набрали 17 необхідних голосів. До слова, у таємному голосуванні комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка не брали участь Богдан Ступка (вочевидь, через хворобу) та Вадим Писарєв.

Сам голова Борис Олійник та члени Шевченківського комітету цю інформацію ані не підтверджують, ані не спростовують. Борис Ілліч пообіцяв прокоментувати переможців «Дню», як тільки Президент підпише указ. «У Президента свій графік, — сказав він. — Та, очевидно, найближчим часом указ буде підписаний». Вручення премії, як відомо, відбудеться 9 березня.

Надія ТИСЯЧНА, «День»
Газета: