…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Під бельгійським дощем

«Гент» — «Динамо» — 1:3
6 серпня, 2010 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Перше, що вразило після прибуття до Бельгії, — це погода. Після майже тропічної спеки у Києві Гент зустрів делегацію футбольного клубу «Динамо» прохолодним вітерцем і лагідним сонечком з-за хмар. А назавтра і дощик не забарився. Спостерігати за публікою у плащах та куртках, знаючи, яка спека в цей час у Києві, було досить екзотично. Порівняно невелике як для України і досить велике як для західної Європи місто Гент не є футбольним центром. Футбольна команда є лише невеличкою частинкою насиченого життя цього міста, де свого часу створювалися шедеври світових архітектури та живопису, аби оглянути які, потрібні не дні, а тижні. Що й роблять багато тисяч туристів, якими був наповнений центр міста і які, не дуже захищаючись від дощу, залюбки купували на згадку про Гент місцевий шоколад, не забуваючи поласувати ним у численних спеціальних крамницях.

Не завадила прохолода і футболістам «Динамо», які не тренуванні у день приїзду постійно сміялися і жартували. На звичному для цих країв ідеальному футбольному полі міч котився як слід, а бігати по холодочку можну було, здавалося, безкінечно.

Та це враження зі сторони, усередині ж команди тренеру Валерію Газзаєву слід було вирішувати, на кого покласти виконання не дуже складного завдання — утримати перевагу у три м’ячі, здобуту у грі проти «Гента» в Києві. Динамівців до Бельгії приїхало незвично багато. На додаток до тих, хто входить в ігрову «обойму», на тренування вийшли вічно «перспективний» нігерієць Теміле, який вже кілька років бігає за дубль, загадковий македонець Попов, якого ще ніхто у грі не бачив, а також українці Калитвинцев, Гусєв та Кравець, які із різних причин ще не встигли нічим себе в поточному сезоні проявити.

Все прояснилося наступного дня, коли на поле у складі «Динамо» вийшли ті самі гравці, що розпочинали перший поєдинок із «Гентом» у Києві. Тренер вчинив за відомою футбольною аксіомою, згідно до якої, склад, який виграв, не змінюють. «Гент», як відомо, у Києві програв, тож замін їхній тренер зробив одразу декілька. Та чи варто зараз аналізувати склад і тактику супротивника, якого команда класу «Динамо» має обігрувати у будь-якому складі та в будь-якому стані? Так само, як і у першій грі, проблеми для динамівців могли створити лише вони самі. І проблем цих було досить багато, проте «подушка» у вигляді трьох м’ячів переваги після першого поєдинку пом’якшувала враження від невиразної гри киян.

На щастя, суперник під теплим бельгійським дощем був такий, що здатен створити більше труднощів собі, ніж супротивнику. Після стартових хвилин, упродовж яких господарі грали швидше та агресивніше за гостей, місцева команда примудрилася наробити у обороні помилок, яких вистачило на перший м’яч динамівців, який провів Гармаш. Його точний удар, так само як результативні удари Мілевського та Гусєва, який вийшов на заміну, були не стільки заслугою нашої команди, скільки наслідком недосконалої гри команди «Гент» у захисті. Після такого результату матчу критикувати захист «Динамо» ніби не випадає, але треба. Наші захисники та воротар таки «привезли» м’яч у свої ворота, дозволивши зіграти головою прямолінійному форварду господарів Кулібалі. І нехай на той момент доля як цього матчу, так і всього двобою за вихід до наступного раунду Ліги чемпіонів була уже вирішена, так помилятися команда високого класу не має права. Тим більше, що попереду на «Динамо» очікує набагато більш серйозний суперник.

Сьогодні по обіді стане відомо, хто з п’яти команд — «Тоттенхем», «Севілья», «Вердер», «Аякс» чи «Зеніт» — стане суперником «Динамо», але вже тепер зрозуміло, що нічого подібного до приємної поїздки під бельгійський дощик, яким став двобій із «Гентом», очікувати не слід. Хочеться вірити, що в Бельгії наша команда показала лише частину свого ігрового потенціалу.

«Гент» — «Динамо» — 1:3 (1:1)

«Гент»: Йограчевич, Шулер, Майрі, Тійс, Еел Гганнасі, Томпсон, Дуарте (Арбайтман 46), Кустович (Любіянкич 46), Кулібалі, Лепойнт (Смолдерс 70), Грондін.

«Динамо»: Бойко, Сільва, Бетао, Вукоєвич, Шевченко, Ярмоленко (Гусєв 78), Мілевський, Михалик, Гармаш, Маграо (ель-Каддурі 43), Єременко (Зозуля 68).

Голи: Гармаш (32), Мілевський (55), Кулібалі (85), Гусєв (90).

Микола НЕСЕНЮК, Гент — Київ
Газета: