Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

У Києві пройшов «Марш життя»

6 серпня, 2010 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Понад 200 німців приїхали в Україну, щоб провести «Марш життя», приурочений до 69-х роковин трагедії в Бабиному Яру і вибачитися за дії своїх предків проти євреїв за часів Другої світової війни, повідомляють «Українські новини».

Учасники маршу пройшли так званою дорогою смерті від кінотеатру «Київська Русь» по вулиці Мельникова і від Сирецького парку до меморіального комплексу «Бабин Яр», де їх зустріли євреї, що потерпіли від нацистів, та їхні нащадки.

За словами організатора маршу Джобста Біттнера, у 40 із 200 німців, що брали участь у марші, предки служили у Вермахті або групах СС. «Сім’ї цих людей не розповідали їм про події війни і про участь їхніх предків у Голокості... Тому ми вважаємо своїм обов’язком вибачитися за злочини наших предків і підняти свій голос проти антисемітизму», — сказав він. Перший «Марш життя» був проведений у 2007 році на півдні Німеччини, біля колишнього концентраційного табору «Дахау».

Представники єврейської общини відзначили важливість проведення подібного заходу. Крім того, була відзначена необхідність створити повноцінний заповідник у Бабиному Яру та музей, присвячений подіям тих років. Нагадаємо, в Бабиному Яру в Києві було розстріляно понад 100 тисяч киян і військовополонених різних національностей і віросповідань.

 

 

Газета: