Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Знову Джексон і Венік

Тепер відміну поправок обіцяють у вересні
30 серпня, 2005 - 00:00
МАЛЮНОК IГОРЯ ЛУК'ЯНЧЕНКА

Учора американський сенатор- республіканець, глава сенатського комітету з міжнародних справ Рiчард Лугар заявив, що підготував законопроект про скасування поправки Джексона — Веніка відносно України, а також висловив надію на те, що Конгрес уже у вересні розгляне цей документ та ухвалить по ньому позитивне рішення. Р. Лугар повідомив, що підготував «дуже ефективний законопроект» із цього питання.

Президент України Віктор Ющенко обговорив із сенатором перспективи скасування поправки Джексона — Веніка відносно України, членство у Світовій організації торгівлі, отримання Україною статусу країни з ринковою економікою та перспективи євроатлантичної інтеграції. Президент України підкреслив, що, за оцінками експертів, «сьогодні Україна втрачає приблизно 8 млрд. доларів на рік» через те, що вона не є членом СОТ і не має статусу країни з ринковою економікою. Глава держави висловив надію на підтримку керівництва США в питанні підписання відповідного протоколу по СОТ із цією країною. У свою чергу Р. Лугар підкреслив, що США підтримують Україну в її прагненнях до європейської та євроатлантичної інтеграції. Він також висловив надію, що найближчим часом питання скасування поправки Джексона — Веніка для України буде позитивно вирішене.

Голова українського парламенту Володимир Литвин на зустрічі з Лугаром і супроводжуючим його сенатором-демократом Бараком Обамою нагадав, що скасування поправки Джексона — Веніка — один із пунктів, необхідних для вступу України до Світової організації торгівлі. Р. Лугар також повідомив, що має намір зустрітися з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, представниками політичних сил країни, а також із політиками, які очолювали уряд раніше. Сенатор висловив надію, що в ході цих зустрічей їм вдасться краще зрозуміти плани нової влади з проведення реформ. Крім того, зазначив Р. Лугар, на цих зустрічах він хотів би почути, які кроки може зробити уряд США для того, щоб сприяти реформуванню в Україні, щоб держава могла досягнути кращих стандартів у соціальній та економічній політиці.

Наталія ГУЗЕНКО, «День»
Газета: