Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Урок від Віктора Глушкова

«Ми повинні домагатися рівності з Заходом»
28 серпня, 2015 - 10:36

24 серпня минуло 92 роки з дня народження Віктора Глушкова. Саме під його керівництвом було створено перший персональний комп’ютер — у Києві. Віктор Михайлович був автором роботи «Теорія цифрових автоматів», за що Міжнародне комп’ютерне товариство присудило йому медаль «Піонер комп’ютерної техніки». Як сказала в інтерв’ю для «Маршруту №1» донька Віктора Михайловича пані Віра, у кожному сучасному комп’ютері є частинка Віктора Глушкова. Він був автором фундаментальних праць і розробок у галузі кібернетики, математики і обчислювальної техніки, засновником і керівником інституту кібернетики. Одним із його проектів стало створення Загальнодержавної автоматизованої системи управління економікою. На жаль, вона не була втілена в життя, але це фактично стало початком інформаційних технологій в Україні.

Віктор Михайлович був людиною, який у кожну справу занурювався з головою, вивчав її фундаментально, що і давало успішні результати. На жаль, наступні покоління українських науковців (з різних причин) не підтримали його «ривок» і славетне минуле не отримало продовження в сучасності.

У чому урок Глушкова для українців? Віра Глушкова, донька геніального науковця, вважає так: «Ми любимо ставитися до Заходу з дуже великим пієтетом. А Глушков вчив ставитися на рівних. І домагався цього. Ми тоді розмовляли як рівний з рівним. До речі, нещодавно в Україну приїжджали американці, і вони цікавилися не сучасними розробками, а розробками з математики 70-х років. Вони відверто сказали: «У вас була дуже сильна математична школа. Ми за цим приїхали». Вони багато чого у нас вчилися. А не тільки ми у них». Тож українці повинні доводити, що вони теж самі можуть багато чого досягти, вважає Віра Вікторівна. «Раз ми могли тоді, значить, ми можемо досягти і зараз. Ми повинні», — говорить пані Віра.

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: