Той, хто приймає зло без опору, стає його співучасником
Мартін Лютер Кінг, американський проповідник і лідер руху за громадянські права, лауреат Нобелівської премії миру

«Естетики» у « помаранчевому» полоні

У Києві відбулися зйомки кліпу команди «Esthetic Education» на пісню Unbelievable
14 березня, 2007 - 00:00
КАДР ІЗ КЛІПУ

Ця група знайома глядачам за саундтреком до фільму молодого режисера Алана Бадоєва «Orangelove». А за кілька років «Esthetic Education» стала досить популярною не лише в Україні, але й кордоном. Хлопці провели міні-тур по Європі, виступили на кількох фестивалях. До складу команди ввійшли екс-учасники групи «Океан Ельзи» — Юрій Хусточка (бас-гітара), Дмитро Шуров (клавішні) і лондонець бельгійського походження Луї Франк (вокал).

Пісня Unbelievable, на яку знімали відео, увійде до другого альбому групи, який вийде в середині квітня. Потрапивши в картину «Orangelove», композиція сподобалася режисеру Алану Бадоєву і продюсерам фільму. «Ми вважаємо цю пісню сильною, а у фільмі присутній «нерв», експресія, які відображає пісня», — зазначає клавішник «естетиків» Діма Шуров.

До останнього моменту подробиці сюжету кліпу Алан Бадоєв не видавав навіть музикантам. «На самому початку нашої з Аланом співпраці ми обговорювали те, що до кліпу ввійдуть сцени з фільму. Бадоєв сам розробив ідею кліпу. У відео кадри з фільму і група органічно перетиналися», — коментує Д. Шуров. Після завершення зйомок режисер зізнався, що в нього все будувалося на швидкоплинних емоціях, покликаних передати настрій «Orangelove».

Зйомки відбувалися в екстремальних умовах. В холодному приміщенні павільйону головних героїв відео примотали скотчем до великих білих кубів, а одному з учасників групи Юрію Хусточці півночі довелося висіти догори ногами. За задумом Алана, в процесі зйомки хлопці повинні були вириватися з полону.

— Мені хотілося б показати свободу і розкріпачення. Ми сковуємо себе якимись умовностями, соціальними рамками. Але ж справжнє кохання і життя — це звільнення від цих рамок, це розкріпачення своїх бажань і думок, усвідомлення всього хорошого, що є в нас, — прокоментував режисер. Яскравою деталлю в кліпі став старий рояль, який уже брав участь у фільмі Бадоєва. Тепер його «відреставрували», використовуючи арматуру, старі двері та прозорий пластик...

Прем’єра фільму «Orangelove» в Україні відбудеться 29 березня. Паралельно картина виходить і у світовий прокат. Права на її показ уже викупили в США, Японії, Угорщині, Данії, Англії, Німеччині, Росії, Китаї, Кореї та в інших країнах. Усупереч присутності помаранчевого кольору в назві фільму, його творці стверджують, що їхня робота не про революції, це стрічка про кохання.

Маша ТОМАК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ