Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Iніціатива має бути і вона буде»

22 лютого, 2011 - 00:00
МИХАЙЛО КУЛИНЯК

Серед гостей Великого скульптурного салону було чимало представників чиновницького апарату. Своєрідною сенсацією в журналістському середовищі стала оказія, коли один із фотокореспондентів, здобуваючи ексклюзивний кадр Ганни Герман на тлі пластики Дега, необережним порухом зіштовхнув одну зі скульптур французького майстра... На щастя, все обійшлося. І для скульптури, і для фотокореспондента.

У коридорах Мистецького Арсеналу нам вдалося поспілкуватися з міністром культури і туризму України Михайлом КУЛИНЯКОМ, який пообіцяв всіляко сприяти вдосконаленню українського законодавства щодо питання переміщення культурних цінностей, а також підтримати ініціативу створення музею сучасного українського мистецтва...

— Пане міністре, під час відкриття Великого скульптурного салону генеральний директор Мистецького Арсеналу Наталія Заболотна говорила зокрема про потребу заснування музею сучасного українського мистецтва, який би представив роботи вітчизняних митців останніх 20 років. Як така позиція міністра відносно цього задуму?

— Я цю ідею підтримую, оскільки ми бачимо сьогодні дуже багато митців, біля творів яких є дуже багато людей. Думаю, це вже назріває і ми до цього прийдемо.

— Очевидно, з боку міністерства має бути відповідна ініціатива ...

— Має бути і вона буде...

— Ще одна проблема — переміщення культурних цінностей. Про це йдеться вже не перший рік, але сучасне мистецтво на українських кордонах досі котується як звичайні товари, за які необхідно сплачувати мито як при вивезенні, так і, що особливо парадоксально, при ввезенні. Якими є дії міністерства в цьому полі?

— Міністерство є одним із ініціаторів вирішення цієї проблеми, але це не функція міністерства, це питання має вирішити Верховна Рада. А ми як міністерство докладемо максимум зусиль, щоб ця ситуація була така як в усіх країнах, де твори мистецтва при ввезенні не обкладаються податком. Думаю, ми це зробимо. Ми вже провели та прийняли Закон «Про культуру», який не могли прийняти 10 років. І я думаю, що в цих питаннях ми так само наведемо порядок.

— Тобто міністерство культури обіцяє найближчим часом всіляко цьому сприяти...

— Звичайно.

Газета: 
Рубрика: