Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Життя існує й поза офісом

Десять способів зробити ненависну роботу легшою та приємнішою
13 грудня, 2005 - 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛIЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХIВУ «Дня»

За статистикою, більшість людей не люблять своєї роботи. Деякі дослідження свідчать, що 87% американцiв їхня робота не подобається. Як із цим впоратися? Зателефонувати на роботу та удати хворого — не найкращий спосіб. Діловий тижневик Forbes публікує список із десяти способів, що допоможуть змінити суворі трудові будні на краще.

Основна проблема поганої роботи полягає в психології: ти є те, що ти робиш. Це типовий слоган для всієї західної цивілізації. Раніше від нього потерпали здебільшого чоловіки, але тепер і для жінок, які займаються кар’єрою, така позиція дедалі ближча. Одне з перших запитань при зустрічі з новою людиною — «чим ти займаєшся?» у значенні «ким ти працюєш?» Тому якщо вам не подобається те, що ви робите, ваша самооцінка знижується, пояснюють психологи.

Така криза має й грошовий еквівалент. Фахівці порахували, що збитки від появи стресів, відторгнення, зниження продуктивності та звільнень становить для економіки США $150 млрд. щорічно. «Гроші в роботі — не головне, — вважає Джейн Баучер, автор книжки «Як полюбити ненависну роботу: задоволення від роботи в XXI столітті». — Найманий працівник має три види мотивації. По-перше, їх мотивують авторитетні, шановані люди, які їм подобаються. По-друге, навіть задоволеному працівнику треба усвідомлювати важливість своєї роботи. Крім того, їм важливо усвідомлювати власну значущість і незалежність. Люди не люблять, коли за кожними дрібницями стежить начальство, оскільки це вбиває ініціативу».

Ось що вона радить зробити, якщо ваша робота вас не влаштовує.

1. Спілкуйтеся. Нехай начальство дізнається про ваші досягнення та проблеми. Але не скаржтеся й не обурюйтеся. Нехай створюється командна атмосфера. Вкажіть на проблему, яка вам заважає, і запропонуйте шляхи її вирішення.

2. Зробіть щось для себе. Візьміться за проект, що викликає вашу симпатію, або виділяйте більше часу на те, що вам краще здається. Влаштувалися в лікарню, хотіли допомагати людям, а замість цього вас завалили папірцями? Розірвіть це коло, знайдіть час, щоб поспілкуватися з пацієнтами, з їхніми рідними та близькими.

3. Поліпшіть напружені стосунки. Усі люди різні, деякі особливо неприємні, і тому періодично виникають конфлікти. Замість того, щоб роздувати їх, спитайте призвідника: що я можу зробити для тебе? Це знизить напруження і через деякий час допоможе налагодити нормальне спілкування навіть із людиною, яка втрачає самовладання без будь-якого приводу.

4. Делегуйте повноваження. Неможливо контролювати процес повністю та вимагати результату постійно. Знайдіть молодого амбіційного працівника та зіпхніть найбільш нелюбиму частину роботи йому — хай вчиться. Щоправда, вам доведеться проявити красномовство, щоб пояснити йому необхідність освоїти рутинну роботу для подальшого кар’єрного зросту.

5. Шукайте зворотний зв’язок. Спитайте в начальника і колег: «Як я на цій позиції?» Обов’язково дайте зрозуміти, що вам потрібна відповідь для того, щоб підвищити продуктивність, і ви не напрошуєтеся на компліменти.

6. Зробіть спершу найскладнішу частину роботи. Неприємну роботу краще робити до обіду. Якщо її відкладати, то вона однаково не всохне, а після обіду зайнятися нею виявиться ще складніше. Крім того, такий розпорядок дозволить закінчувати робочий день чимось приємним, що викликає у вас азарт.

7. Пограйтеся. Робота — це не жарти. Але не варто навантажувати себе цим увесь час. Кілька кумедних жартів піднімуть настрій не тільки вам, а й навколишнім.

8. Працюйте в команді. Можна робити більше, коли з вас менше питають. Командна робота — хороший спосіб організувати трудовий процес, щоб цього досягнути. Цьому можна навчитися, і це корисна навичка.

9. Душа й тіло. Приділяйте увагу вашому фізичному та душевному стану. Досить пам’ятати основи: правильне харчування, ранкова зарядка, повноцінний сон. Iноді це найпростіший спосіб побачити роботу в новому світлі.

10. Живіть. Пам’ятайте, на смертному ложі ніхто не говорить: «О, я хотів би більше часу проводити в офісі». Люди, які мають інтереси, крім роботи, — кращі працівники, друзі, батьки та супутники життя. Приділіть час своєму хобі, зрозумійте, що вам справді цікаво, чого ви хочете від життя.

А насамкінець Джейн Баучер наголошує, що все-таки в роботі головне — не зарплата, яку вам нараховують, а можливість проявити себе.

NEWSru.com
Газета: 
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ