Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Кому війна, а кому...

6 червня, 2022 - 14:51

Протягом останніх тижнів вдалося поспілкуватися з керівниками найбільших підприємств Східної Європи, які виробляють боєприпаси, а також експертами цього сегменту ринку озброєння.

На думку фахівців, загальний обсяг пропозицій з комерційних поставок в Україну боєприпасів «радянських» калібрів на понад мільярд доларів перевищує залишки кондиційних боєприпасів, доступних для продажу з військових складів, а також сумарні можливості їх виробництва до кінця поточного року.

При цьому йдеться не про спам, який відкидається ще на вході, а про пропозиції, що розглядаються Міністерством оборони. Іншими словами, аферисти з міжнародного ринку озброєння та їхні українські «провайдери» намагаються продати воюючій країні повітря замість гостро необхідних боєприпасів. Тобто існує реальна загроза, по-перше, втратити величезні кошти і, по-друге, «просісти» з забезпеченням армії.

На жаль, це не єдина загроза такого роду. Обсяг пропозицій з постачання Міністерству оборони некондиційних боєприпасів під виглядом нових теж сягає кількох сотень мільйонів доларів США.

І останнє. Ринок озброєння аморальний за своєю природою. Але навіть тут існує етикет, який наразі активно порушується міжнародними та українськими ділками, що пропонують товар втричі дорожчий за реальні ціни виробників. А це знову мільярди доларів, розкладені по своїх та чиновницьких кишенях.

Пропоную вважати цей текст попередженням і для продавців, і для покупців, а також для тих, хто за родом служби зобов'язаний захищати інтереси держави. Наводити приклади угод немає потреби. Українським правоохоронцям вони відомі.

Андрій СЕНЧЕНКО, голова громадського правозахисного руху «Сила права»

Новини партнерів