Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети
Євген Маланюк, український письменник, поет

Іронія історії та геополітика кримського мосту

16 травня, 2018 - 15:56

Яка іронія історії! За два століття Росія витратила величезні сили у боротьбі за турецькі протоки, — Босфор і Дарданелли. Це була справжня манія багатьох поколінь царської Росії. В решті-решт через міфічну перспективу захоплення турецьких проток і заволодіння Константинополем Росія влізла у Першу світову війну і програла її. Все закінчилося крахом та революцією 1917 року. І ось зараз, ми бачимо, що замість вічної боротьби за турецькі протоки Росія бореться за контроль над ... Керченською протокою та Азовським морем. Від цього геополітичного «успіху» Путіна, бідний Петро Перший, разом із Катериною Великою «перевертаються в труні».

Росія під вічним і мудрим керівництвом Путіна наполегливо зморщується і рихліє. Посудіть самі. В результаті його мудрої політики, замість контролю над Берліном і Прагою, Росія, у XXI столітті, «мужньо» бореться за контроль над Донецьком та Луганськом. Мало того, вдруге за 250 років Росія знову заволодіває Кримом і страшенно пишається цим «досягненням».

Будівництво Кримського мосту — це визнання Росією того факту, що «сухопутного коридору» Росії до Криму вже ніколи не буде. Крим остаточно стає «ракетно-атомним авіаносцем Росії», якому нікуди плисти. Попереду — Туреччина й НАТО, а ззаду — ображена й ворожа Україна та США.

Сам Кримський міст тепер став символом вічної ворожнечі між Росією та Україною, символом роз’єднання українського і російського народів. Поспіхом побудований Кримський міст тепер міцно розділить Європу та Євразію краще за будь-які оборонні вали на російсько-українському кордоні.

А Кримський міст стане барометром нестабільної ситуації на півострові. Спочатку все буде легко й добре. Потім на Мосту з’являться російські військово-поліцейські контрольно-пропускні пункти. Таким чином Кремль боротиметься з інфільтрацією мусульманських прихильників ІДІЛ-2 на територію півострова. Загроза ісламського тероризму швидко врівноважить перспективи й радості дешевого відпочинку в Криму для жителів Росії. А Міст стане символом тривоги й небезпеки в Криму. Потім, через кілька років, там з’являться пости міжнародних миротворчих сил. Нарешті, саме через Кримський міст будуть іти останні колони російських військ, як вони залишали Афганістан, НДР, Польщу, Угорщину.

Росії не звикати.

Новини партнерів