…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

«Пенсійна сотня» - останній резерв Путіна

5 липня, 2017 - 14:17

У Краснодарі «свідомі» пенсіонери розгромили штаб прихильників Олексія Навального. Так заявила про себе нова прокремлівська організація «Загони Путіна», в яку входять головним чином люди пенсійного віку. Активісти цієї організації - а було їх більше сотні, і переважно бабусь, багато з яких були у футболках із зображенням Путіна, - увірвалися в приміщення штабу, зірвали плакати, поламали рамки, перекинули стільці і столи. Як відзначили представники Навального, «відповідальність за те, що трапилося, повністю лежить на поліції і їхній бездіяльності щодо цієї невизнаної секти». Зрозуміло, поліція лише охороняла нападників, щоб ніхто не завадив їм здійснювати добру, з точки зору російської влади, справу: погром «баламутів». Тим більше, як доводить той же Фонд боротьби з корупцією, «Загони Путіна» тісно пов'язані з фондом «Соціальна справедливість», штаб якого розташований за адресою будівлі, що належить Департаменту муніципальної власності і міських земель Краснодара. Зрозуміло, звідки ноги ростуть.

Раніше, нагадаю, Кремль працював головним чином з молодіжними організаціями, від «Наших» до «Молодої гвардії», але тепер, очевидно, вирішив переключитись і на інші вікові групи населення. Поки що «Загони Путіна» існують тільки в Краснодарському краї. Але, очевидно, якщо краснодарський почин визнають вдалим, то його розповсюдять на всю Росію. У чомусь пенсіонери є більш благодатним матеріалом, ніж молоді люди. У них все ще присутня сильна ностальгія за радянським минулим. Потреби ж, у порівнянні з сучасною молоддю, у пенсіонерів набагато скромніші. Тому за одну і ту ж суму виконавців з числа пенсіонерів можна найняти значно більше, ніж з числа юнаків і дівчат, особливо в регіонах.

Головне ж, якщо прихильники Навального, захищаючись, вступлять у рукопашну з «нашими» або «молодогвардійцями», це буде цілком звична картинка в телевізорі: молоді люди різних політичних переконань з'ясовують стосунки, нехай і не цілком цивілізованими методами. Приблизно так подібний сюжет сприйме і західний телеглядач. А ось якщо молоді опозиціонери почнуть бійку з літніми людьми, телекартинка буде зовсім інша: молоді амбали б'ють беззахисних і безпомічних пенсіонерів, дідусів і бабусь. Власне, для цього «Загони Путіна» й потрібні. Один з прокремлівських сайтів Півдня Росії вже опублікував провокаційні заклики, озвучені в соцмережах кремлівськими ботами нібито від імені прибічників Навального, на зразок таких: «А струмом їх ніяк не можна бити? Такою напругою, щоб неприємно дуже було. Може,ґрати сталевірозсувні поставити акуратно і підключити до невеликого струму»; «Я б палицею цих бабок бив, серйозно. Скільки можна вже терпіти. Хоч сам їдь і чатуй штаб від цих чокнутих»; «Ти гля, як півні старі розбушувалися. Штабу Навального вже давно час  обзавестися перцевими балонами або ще краще травматами, щоб можна було відстрілювати ДИЧИНУ просто на підході до штабу».

Повторю, якщо краснодарський досвід визнають у Кремлі успішним, найближчим часом «Загони Путіна» або «Соціальна справедливість» (або ж винайдуть ще якусь назву, не з настільки одіозною абревіатурою, як в останньому випадку - «СС») можуть стати всеросійською організацією «стурбованих пенсіонерів», яким до всього є діло, і головним чином - до тих, хто протистоїть Путіну. І завдання їй буде поставлено дуже відповідальне: паралізувати діяльність штабів Навального в регіонах і по можливості спровокувати прихильників головного російського позасистемного опозиціонера на насильство у відповідь. Тоді поліція отримає «законний» привід до затримання функціонерів Фонду боротьби з корупцією і розгрому усіх штабів прихильників Навального. Це потрібно для того, щоб президентська передвиборча кампанія Володимира Путіна пройшла гладенько і без будь-якої суттєвої критики на його адресу з боку позасистемної опозиції.

Завдання ж Олексія Навального і тих, хто його підтримує, - бути готовими до провокацій такого роду і в жодному разі на них не піддаватися. Не бити бабусь палицями, не стріляти у них з травмата, не відгороджуватися від них загородженнями з колючого дроту під електричним струмом невеликої напруги, а терпляче роз'яснювати обдуреним пенсіонерам, яких влада використовує як своє сліпе знаряддя, справжній стан речей. Треба переконати пенсіонерів у тому, що Фонд боротьби з корупцією бореться і за їхні інтереси, а не тільки за інтереси «розсерджених молодих людей». Адже саме через корупцію і через фактичну війну проти України Пенсійний фонд Росії постійно перебуває на межі банкрутства, зростання пенсій не встигає за інфляцією, і уряд змушений серйозно думати про підвищення пенсійного віку.

Саме пенсіонерів влада розглядає як свою головну електоральну опору і противагу руху Навального. Переконавшись у тому, що значна частина молодих людей підтримує лідера опозиції, Кремль робить ставку на покоління їхніх дідів, частка яких у населенні зростає через процес його старіння. Ось і в Москві чиновники перед майбутніми муніципальними виборами, що відбудуться 10 вересня, проводять закриті зустрічі з головами дільничних виборчих комісій, де вимагають, щоб «вибори пройшли без всяких "вліво-вправо"». А заодно попереджають, що прихильники Навального можуть влаштувати провокації у день голосування. І це наводить на думку, що, навпаки, прихильники опозиції можуть стати об'єктом провокацій. І пенсіонерам на майбутніх виборах відводиться чимала роль. Не випадково в московських територіальних соціальних центрах пенсіонерів переконують у тому, що соціальні центри працюють тільки завдяки партії «Єдина Росія» і що саме партія допомагає створювати патронажні служби. Пенсіонери сьогодні залишаються останнім резервом путінської влади. І якщо позасистемній опозиції вдасться привернути значну їхню частину на свійбік, гладенькою передвиборна кампанія для нинішнього президента вже не буде.

Новини партнерів