Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

До Львова вперше привезли сучасне данське мистецтво

2 вересня, 2017 - 10:13

Учора, 1 вересня, у львівській національній галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького відкрилася виставка "Поміж нами". Вона  є першою презентацією данського сучасного мистецтва в Україні такого формату. На виставці представлені роботи спілки митців Королівства Данії "Данське народне мистецтво".

Загалом в експозиції виставлено роботи 26 митців спілки. Глядачі можуть побачити живопис, графіку, відеоінсталяцію, фотографії, скульртури, картини на шкірі оленя тощо. 

Деякі автори приїхали в Україну, щоб особисто ознайомлювати глядачів зі своїми творами. Так Улла Бек Бруун презентувала свій "Протез". Твір повністю відповідає своїй назві - велика левова лапа у формі протезу. Художниця прикріплювала цей протез собі до руки і так розгулювала поміж відвідувачів.

"Звичайний протез використовують для того, щоб замінити відсутню кінцівку. Мій же протез можна і навіть потрібно носити маючи всі кінцівки на місці. Адже мій протез у формі лапи лева має надавати тому, хто його носить, сили. Це такий своєрідний захист усім тим, хто потребує захисту", - розповіла вона.

Як зазначають організатори, виставка "Поміж нами" породжує думки про рух та позиціювання людського індивідуму у сучасному світі. Постає логічне запитання про те, що саме поєднує чи розділяє нас? Чи ми ставимося до "нас" як до "одного цілого", або як "один до одного"? Чи ми взагалі можемо надалі говорити про "нас" та про "них"? За допомогою цієї виставки "Данське народне мистецтво" має на меті розглянути ці питання детальніше та дослідити, що саме відбувається на людському та міжлюдському рівні у сучасному глобалізованому світі.

Триватиме виставка до 30 вересня.

Довідка "Дня"

"Данське народне мистецтво” є новоствореною спілкою митців Королівства Данії. Почавши діяльність навесні 2014-го, роком пізніше вона задекларувала свій маніфест в якому виклала власне бачення  її головної мети та місії. Свою першу виставку “Трансфер” художники провели в Угорському національному музеї – замку Esztegrom в травні-червні 2016 року.   До спілки належать біля 40 митців, в яких вже сформований погляд на культурні процеси сучасності і які мають своє місце в розвитку їх тенденцій. Виставка “Поміж нами” є другою в історії спілки.

Павло Паламарчук, Львів. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ