Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Google заборонила розробку штучного інтелекту у військових цілях

8 червня, 2018 - 12:53
Фото: theverge.com

Фахівці компанії Google не будуть займатися розробками у сфері штучного інтелекту у військових цілях.

Про це повідомив генеральний директор компанії Сундар Пічаї на своїй сторінці у Twitter.

У корпоративному блозі Google він опублікував сім основних принципів, у відповідності з якими будуть продовжуватися роботи в цьому напрямку.

Опубліковані головою Google принципи були розроблені після протестів співробітників компанії проти роботи на Пентагон. Компанія планувала брати участь у проекті зі створення штучного інтелекту для військових безпілотників.

Пічаї нагадав, що вже зараз технології штучного інтелекту і машинного навчання мають велике суспільне значення. Системи з AI використовуються для прогнозування ризику виникнення пожеж, боротьби з раком, сільськогосподарських робіт і багатьох інших цілей.

«Ми визнаємо, що така потужна технологія викликає настільки ж значущі питання про її майбутнє використання. Те, як і з якими цілями AI розробляється і використовується, надасть значний вплив на наше суспільство у майбутньому. Будучи лідером в області розробки штучного інтелекту, ми відчуваємо велику відповідальність», - написав він.

У нових принципах роботи компанії говориться, що дослідження у сфері штучного інтелекту будуть проводитися Google з усією відповідальністю. Фахівці компанії не будуть займатися створенням AI для «потенційно небезпечних» проектів. Всі розробки мають приносити користь суспільству і забезпечувати безпеку людей, пообіцяв Пічаї. Особливо він підкреслив, що штучний інтелект повинен залишатися під контролем людей.

«Наші технології AI будуть перебувати під відповідним людським керівництвом і контролем», - заявив глава Google.

Крім того, в числі базових принципів розробки AI матимуть конфіденційність і безпеку застосування.

Окремо Пічаї виділив чотири «заборонених напрями роботи компанії в сфері AI. За його словами, Google ніколи не буде займатися розробкою AI для тих цілей, які можуть принести шкоду суспільству, в цілях порушення прав людини та міжнародних правових норм. Особливо він підкреслив, що штучний інтелект Google не буде застосовуватися для створення зброї та в інтересах військових.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...