Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В окупованому Криму за ґратами щонайменше 127 українців через переслідування рф

9 серпня, 2022 - 10:53
Фото з архіву "Дня"

Щонайменше 127 українців перебувають у місцях позбавлення волі через політичне переслідування в окупованому Криму, серед них – представники корінних народів Криму. Про це йдеться у заяві Офісу Омбудсмена України до Міжнародного дня корінних народів світу, передає УНН.

«За даними Кримської правозахисної групи, щонайменше 127 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму, серед них – представники корінних народів Криму», - інформує Офіс Омбудсмена.

Повідомляється, що з початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією в 2014 році, тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки.

"Усі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар", - зазначили в Офісі Омбудсмена.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав міжнародну спільноту долучитися до захисту прав корінних народів України, а особливо їх представників, що залишилися на території тимчасово окупованого Криму та зазнають утисків від окупаційної влади.

В Україні набув чинності закон про корінні народи, критикований рф.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ