Фотографія — це медитація в миті.
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

РБ ООН прийняла резолюцію щодо захисту дітей під час збройних конфліктів

10 липня, 2018 - 13:13
Фото: ecns.cn

Рада Безпеки (РБ) ООН в понеділок одностайно ухвалила резолюцію 2427 по заходам захисту дітей під час збройних конфліктів.

Резолюція була запропонована Швецією, яка головує в РБ в липні, повідомляє прес-служба РБ ООН на офіційному сайті.

Згідно з текстом документа, СБ закликає "забезпечувати комплексний облік питань захисту дітей в контексті всіх відповідних заходів, здійснюваних в умовах запобігання конфліктам, в ситуаціях конфліктів і в постконфліктних ситуаціях".

Радбез також закликає всі сторони конфліктів "забезпечувати безпечний, своєчасний і безперешкодний гуманітарний доступ до дітей" і "рішуче засуджує напади і погрози нападу, яким піддаються школи або лікарні", йдеться в резолюції.

Крім того, в документі Радбезу міститься заклик всім державам розглянути в якості покарання для дітей, пов'язаних зі збройними групами, "реабілітацію та реінтеграцію дітей" в якості альтернативи тюремного ув'язнення.

"Завдяки резолюції, яку тільки що прийняла Рада, учасники процесу захисту дітей отримують політичну підтримку для взаємодії зі сторонами конфлікту на ранніх етапах, тому це історична віха до того, щоб порушення проти дитини залишилися в минулому", - зазначила у своїй доповіді спеціальний представник генерального секретаря ООН з питань про становище дітей та збройних конфліктах Вірджинія Гамба.

"Більше 10 тис. Дітей офіційно були звільнені з лав збройних сил або груп в минулому році", - зазначила вона. "Тим не менше багато дітей, які раніше були пов'язані з конфліктущімі сторонами, живуть в умовах особливої ​​уразливості, - додала Гамба. - Потрібно забезпечити, щоб ті, хто займалися цими питаннями на місцях, спиралися на передбачуване, стійке і гнучке фінансування".

Нагадаємо, Швеція розпочала головування в Раді Безпеки ООН у липні.

Читайте більше про дітей, вимушених жити і дорослішати в умовах війни у ексклюзивних матеріалах "Дня":

"Війна – це найбрутальніше порушення прав дитини";

"Діти" війни, або Про перспективи "нової" донецької культури";

"Життя у прифронті: розповідають діти";

"Діти-комбатанти".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...