Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Львівщині відкрили пам’ятник князю Святославу (фото)

22 серпня, 2012 - 10:28

Монумент постав в урочищі Святославле, що у Сколівському районі, де, за легендою, похований син Володимира I Святославовича – Святослав (982–1015), князь древлянський, що княжив у Турові і загинув у битві з військом Святополка Окаянного. Святослав після смерті батька, передчуваючи загибель, намагався втекти від зведеного брата до Угорщини, але на березі річки Опір його наздогнала погоня. Битва була жорстокою, бо Святополк наказав «Сколіть їх усіх!». Долина вздовж річки вся була вкрита тілами загиблих… З цими подіями відтоді пов’язані географічні назви Сколе, Славське, Святослав (передмістя Сколе), Опір, Славки (притока Опору), урочище Святославле, потік Святославчик і Святославова могила...

У заходах з нагоди відкриття пам’ятного знаку взяв участь голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк, який, зокрема зазначив: «Легенда про загибель князя Святослава є показовою для нас. Сьогодні, вже у ХХІ столітті, після стількох років невтомної праці та боротьби українського народу за незалежність, нас намагаються знову зіштовхнути, за допомогою нас самих внести розбрат та похитнути стабільність у державі. То ж, перебуваючи у цьому урочищі, мусимо добре усвідомити ризики та небезпеки, які стоять перед нами, і не допускати розбрату між українцями».

Пам’ятний знак являє собою усипальницю у вигляді насипної зрізаної піраміди, на якій розташований саркофаг з бронзовою фігурою Святослава Володимировича. Над спорудою височіє 18-метровий хрест із кам’яних блоків. Як розповів «Дню» один із авторів пам’ятного знаку – графік, заслужений художник України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Євген Безніско, будівництво монумента тривало чотири роки. Важливо, що довкола впорядкована територія. А на підході до пам’ятного знака встановлено вказівник, причому не просто із написом «Пам’ятник кн. Святославу», а й із тлумаченням: « Князь Святослав Володимирович ( (982 –1015 р.р.) – син Володимира Великого (хрестителя Русі), брат святих Бориса і Гліба, загинув у передгір’ї Карпат у битві з військом Святослава Окаянного».

Джерело: День

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів. Фото Романа БАЛУКА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ