Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Фонд миру та розвитку розпочав дослідження про перспективи біотехнологій в Україні

13 серпня, 2021 - 16:15

Фонд миру та розвитку засновано з метою розвивати інновації та залучати міжнародний досвід, саме тому один з перших напрямків, на якому фокусує увагу, - біотехнології.

Це – актуальна тема для нашої країни, оскільки у нас недостатньо розвинена галузь біотехнологій: відсутнє виробництво вакцин, сучасних діагностичних засобів та ліків від багатьох поширених хвороб (у тому числі раку), державні лабораторії не секвенують геном, не діагностують мутації в генах (за винятком лабораторії НДСЛ «ОХМАТДИТ»).

Очевидно, для того, щоби змінити ситуацію, потрібна відповідна державна політика, яка сприятиме розвитку медико-біологічних досліджень, трансферу технологій з подальшим виробництвом вакцин та біосимілярів, використанню «лікарських засобів передової терапії» (advanced therapy products).

З цією метою Фонд миру та розвитку (ФМР) ініціював дослідження із Центром економічних стратегій – про перспективи біотехнологій в Україні. Його результатами скористається Міністерство охорони здоров’я – для написання Стратегії розвитку біотехнологій в Україні, а також вони будуть у відкритому доступі.

Також ФМР використає дослідницьку роботу для створення власного проєкту з метою об’єднання університетів та науково-дослідних інституцій, що спеціалізуються на медичних та біологічних технологіях. Інакше кажучи, розвивати молоді кадри й дати поштовх для розвитку біотехнологій в Україні.

З цією метою  буде проаналізовано, зокрема:
- існуючі потужності в Україні для розвитку  галузі біотехнологій: що вже зроблено; які напрями намагалися розвинути; з’ясування, чому не розвивають інші напрями;
- іноземні компанії, які працюють в Україні  і залучають до співпраці  наших вчених;
- Національний Фонд Досліджень – проблеми розподілу та використання ресурсів та інші.

Фонд миру та розвитку припускає, що сфера біотехнологій могла би повторити шлях вітчизняного ІТ – через 5-7 років увійти в ТОП-20 країн світу, які мають свою інфраструктуру і випускають власні біотехнологічні продукти.

Настя ХАМАР

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ