Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Фонд миру та розвитку розпочав дослідження про перспективи біотехнологій в Україні

13 серпня, 2021 - 16:15

Фонд миру та розвитку засновано з метою розвивати інновації та залучати міжнародний досвід, саме тому один з перших напрямків, на якому фокусує увагу, - біотехнології.

Це – актуальна тема для нашої країни, оскільки у нас недостатньо розвинена галузь біотехнологій: відсутнє виробництво вакцин, сучасних діагностичних засобів та ліків від багатьох поширених хвороб (у тому числі раку), державні лабораторії не секвенують геном, не діагностують мутації в генах (за винятком лабораторії НДСЛ «ОХМАТДИТ»).

Очевидно, для того, щоби змінити ситуацію, потрібна відповідна державна політика, яка сприятиме розвитку медико-біологічних досліджень, трансферу технологій з подальшим виробництвом вакцин та біосимілярів, використанню «лікарських засобів передової терапії» (advanced therapy products).

З цією метою Фонд миру та розвитку (ФМР) ініціював дослідження із Центром економічних стратегій – про перспективи біотехнологій в Україні. Його результатами скористається Міністерство охорони здоров’я – для написання Стратегії розвитку біотехнологій в Україні, а також вони будуть у відкритому доступі.

Також ФМР використає дослідницьку роботу для створення власного проєкту з метою об’єднання університетів та науково-дослідних інституцій, що спеціалізуються на медичних та біологічних технологіях. Інакше кажучи, розвивати молоді кадри й дати поштовх для розвитку біотехнологій в Україні.

З цією метою  буде проаналізовано, зокрема:
- існуючі потужності в Україні для розвитку  галузі біотехнологій: що вже зроблено; які напрями намагалися розвинути; з’ясування, чому не розвивають інші напрями;
- іноземні компанії, які працюють в Україні  і залучають до співпраці  наших вчених;
- Національний Фонд Досліджень – проблеми розподілу та використання ресурсів та інші.

Фонд миру та розвитку припускає, що сфера біотехнологій могла би повторити шлях вітчизняного ІТ – через 5-7 років увійти в ТОП-20 країн світу, які мають свою інфраструктуру і випускають власні біотехнологічні продукти.

Настя ХАМАР

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ