Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

На Вінниччину привезуть "айдарівця", який загинув в АТО півтора роки тому

15 квітня, 2016 - 18:25
Фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

Сьогодні із Вінниці в зону АТО волонтери повезли труну з цинковою капсулою, щоб забрати рештки тіла загиблого «айдарівця» Володимира Сльоти, який майже два роки тому загинув у бою неподалік села Весела Гора, що на Луганщині.

5 вересня 2014 року Володимир Сльота разом із товаришами виїхав на підкріплення своїх побратимів. Екіпаж потрапив у засідку і бойовики розстріляли бійців із РПЗ. Вцілів лише один хлопчина, він і повідомив, що Володимира більше немає серед живих. Оскільки у чоловіка не було близьких родичів, пошуками його тіла зайнявся друг дитинства Василь Сколотяний. Він з’ясував, що рештки тіла загиблого «айдарівця» поховали у Старобільську, Луганської області, у могилі невідомого героя АТО під № 257. Майже два роки товариш загиблого добивався перепоховання і ДНК-експертизи. Тричі возив речі Володимира Сльоти на аналізи, але ДНК не виявляли. Встановили особу загиблого вдалося завдяки недопалками, які знайшли у будинку Володимира.

«Процедура була дуже довгою. Я їздив на опізнання… Оскільки над ними знущалися, а потім спалили, то було зрозуміло, що без ДНК не розібратися. Але він сирота, близьких родичів не мав, – розповів Василь Сколотяний у телефонній розмові. – Ми довгий час з ним були на Майдані, і у мене залишилися деякі його речі, тож привіз їх на експертизу. Намагалися із станка для бриття провести аналізи, але нічого не виходило. Згодом я  звернувся до наших міліціонерів, вони провели у хаті «обшук» і знайшли недопалок. Він якраз перед від’їздом в АТО курив, з нього й вдалося «витягнути» ДНК і знайти тіло у братській могилі».

Оскільки Василь Сколотяний зараз воює на передовій, його побратими з Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» зайнялися пошуком рідних, які б дали дозвіл на перепоховання.

«Ми сповістили по всіх осередках нашої організації, родичі не було. Але якось до нашої Спілки звернулася жінка, яка розповіла, що її троюрідний брат зник безвісти в зоні АТО. Коли запитали його прізвище і ім’я, з’ясували, що мова йде про Володю, – розповідає голова Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» Анатолій Слівінський. – Вона погодилася дати дозвіл на перевезення. Купили труну, замовили на місцевому заводі виготовлення цинкової капсули, куди можна буде помістити рештки тіла. Найняли машину «чорний тюльпан» з Києва і сьогодні вирушаємо в дорогу. У Старобільську на нас чекатимуть побратими, які допоможуть з усіма почестями і військовим караулом перепоховати тіло нашого загиблого героя».

Майже через два роки після загибелі тіло Володимира Сльоти повернуть в його рідне село Кожухівку Теплицького району. Прощатимуться з 47-річним бійцем у вівторок, 19 квітня.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото Ігоря КАРЛИЦЬКОГО

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ