Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ВР дозволила примусове вилучення майна під час війни

15 серпня, 2022 - 18:22
Фото Руслана Канюки, "День"

Верховна Рада дозволила в умовах правового режиму воєнного стану примусово вилучати та відчужувати майно на територіях України, де існує загроза тимчасової окупації.

Відповідний законопроєкт №7605 "Про внесення змін до деяких законів щодо оптимізації деяких питань примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану" підтримали загалом 278 народних депутатів на пленарному засіданні в понеділок, повідомив парламентарій Ярослав Железняк (фракція "Голос") у Телеграмі

Законопроєкт дозволяє примусово вилучати обладнання, яке може використовуватися для діяльності оборонно-промислового комплексу та щодо якого існує ризик переривання його функціонування через розміщення такого майна на території України, де існує загроза тимчасової окупації та межі якої розташовані на відстані не більше ніж 30 км від району ведення воєнних (бойових) дій чи тимчасово окупованої території. Відчуження та вилучення майна здійснюються на підставі рішення Ради національної безпеки та оборони України на пропозицію, погоджену з обласною військовою адміністрацією.

Документ передбачає, що компенсація відчуженого майна здійснюється за рахунок коштів державного бюджету (протягом п'яти наступних бюджетних періодів).

Відповідно до законопроєкту, рухоме та нерухоме майно може бути передане в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ