Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Суд ООН вимагає від РФ інформацію про виконання наказу відновити Меджліс, - Зеркаль

18 травня, 2018 - 14:33
Фото Reuters

Міжнародний суд ООН сьогодні звернувся до Російської Федерацїі з вимогою надати інформацію про виконання наказу суду про відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль написала на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні Міжнародний суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу", - повідомила вона.

Зеркаль зазначила, що суд також запропонував Україні надати інформацію з цього питання.

"Ми поінформуємо Суд про всі зусилля, яких було докладено для реалізації наказу Суду як з боку держави, так і представниками Меджлісу. Наразі це процедурні кроки для того, щоб дати можливість Суду оцінити реальний стан справ", - зауважила заступник міністра.

Вона нагадала, що у квітні Україна звернулася до суду ООН з проханням надати тлумачення наказу суду, оскільки Росія протягом року не зробила нічого для виконання припису Суду.

"Таке ставлення РФ означає фактичне ігнорування Міжнародного суду ООН. Тепер, відповідно до запиту, РФ має пояснити Суду, що було зроблено для створення нормальних умов діяльності Меджлісу в Криму", - додала Зеркаль.

Нагадаємо, Україна надіслала до Міжнародного суду ООН звернення з проханням надати тлумачення наказу щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації, в тому числі, підтвердити те, що Росія зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу. Міжнародний суд ООН зобов’язав РФ утриматися від обмежень Меджлісу.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...