Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Полтаві відбувся благодійний ярмарок

19 січня, 2017 - 17:57

Cьогодні, в останній день святок, у Полтаві відбувся черговий благодійний ярмарок, організований волонтерським об’єднанням «Полтавський батальйон небайдужих». Незважаючи на морозну погоду та велику кількість інших заходів у місті, ярмарок відвідала чимала кількість людей.

Голова організації «Команда Небайдужих» Наталія Гранчак розповідає: «Сьогодні наш третій Богоявленський ярмарок. Цього року ми вирішили його зробити невеличким, бо зима, холодно, люди будуть цілий день іти, до того ж робочий день – не всі волонтери можуть прийти. Ми додали таку цікавинку, як деруни з грибами. До Полтави переїхала волонтерка Ольга Зварич, що раніше мешкала в Івано-Франківську. Вона поділилася своїми рецептами приготування дерунів і засмажки до них, тож ми їх приготували та будемо частувати всіх гостей, які прийдуть на ярмарок. Окрім дерунів, дівчата придумали «мішечки з куркою», а також напекли смачних пирогів, особливих рулетів. Усе це ми будемо презентувати. Залишаються й традиційні страви, зокрема галушки, вареники. Буде тепленький глінтвейн, печиво – все те, що й на кожному ярмарку. І звичайно, вироби хенд-мейду».

Сама Ольга Зварич розповідає, що поєднати своє життя з Полтавою її спонукало знайомство з Наталією Гранчак під час співпраці у дитячих літніх таборах.  Саме заради допомоги дітям вона наважилася на такий далекий переїзд, тому сподівається, що  справа, якою займається, буде приносити користь і радість полтавцям. «Волонтерство – це така річ, що коли нас не стосується, ми над цим і не замислюємося. Однак із ситуацією, яка склалася в нашій країні з початком війни на Донбасі, усі небайдужі люди не можуть стояти осторонь, не можуть не допомагати нашим воїнам. Тому що вони там стоять за нас», – зазначила пані Ольга. Щодо вже згаданої новинки – дерунів, то їх готують у волонтерки на малій батьківщині, на Покутті – у східній частині Івано-Франківської області. «Покутські деруни – це звичайні деруни, але з кількома соусами – грибним та часниковим. Зазвичай люди люблять щось пікантне. Ті відвідувачі, що вже купили деруни і спробували, то хвалять, що надзвичайно приємно для нас», –  поділилася враженнями майстриня.

На цьому ярмарку волонтери збирають кошти на купівлю нічного монокуляра. «До нас звернулися бійці штурмової роти батальйону «Айдар», яким ми купували нещодавно квадрокоптери. Тепер вони попросили монокуляр. Орієнтовно такий прилад коштує до 10 тисяч. Тож усі кошти, виручені на ярмарку, будуть направлені саме на це. Минулого та позаминулого року ми зібрали близько 20 тисяч гривень, сподіваємося, що цього року буде не менше», – розповіла Наталія Гранчак.

Сьогодні останній день триває збір коштів і для облаштування дитячої кімнати у Центрі соціально-психологічної реабілітації учасників АТО. Однак волонтери сподіваються працювати і збирати кошти на соціальні потреби, поки мають дозвіл, а це ще декілька місяців. Тож будиночок Святого Миколая буде працювати за старим розкладом з 10-ї до 19-ї години, але улюбленця дітей там уже не буде. Святий Миколай сьогодні попрощається з усіма і від’їде.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ