Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Українці у Відні організували акцію з нагоди 100-ліття Акту Злуки

21 січня, 2019 - 14:17
Фото: Укрінформ

Українці в австрійській столиці організували акцію з нагоди 100-ліття Акту Злуки та утворили символічний “ланцюг єднання” на мосту через Дунай-канал.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Сьогоднішня акція присвячена 100-й річниці Акту Злуки. Так ми підтримуємо ініціативу, започатковану ще на початку 1990-х років і підтримувану нині у Києві, коли «живим ланцюгом Соборності» на мості Патона єднають Лівобережну і Правобережну Україну. Своїм «живим ланцюгом» на через Дунай-канал ми висловлюємо солідарність із цілою Україною і показуємо свою єдність, що ми один народ, одна родина», – заявив співорганізатор акції, представник Австрійського пластового осередку Тарас Піняжко.

Взявшись за руки, з центру ланцюга в обидва боки українці стали передавати спочатку фразу “Вітаю зі Святом – століттям Злуки!”, а потім – “Співаємо Гімн!”. Коли останнє повідомлення дійшло до людей на краї “живого ланцюга”, всі дружно заспівали Гімн та розгорнули синьо-жовтий прапор.

“Живий ланцюг” через Дунай-канал став одним із заходів в австрійській столиці, організованих “Пластом” та спрямованих на ознайомлення української громади Відня із історичними подіями, пов’язаними із утворенням Української Держави та часів боротьби за її соборність.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ