Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Євросоюз пропонує виключити рф та білорусь зі Всесвітньої митної організації

21 травня, 2022 - 18:34
Фото: Reuters

ЄС та його країни-партнери виступили із заявою обмежити або призупинити участь рф та рб у роботі Всесвітньої митної організації (ВМО).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Держмитслужба.

"Члени-держави ЄС та його країни-партнери (зокрема, США, Велика Британія, Австралія, Канада та інші) виступили із заявою обмежити або призупинити участь рф та рб у роботі Всесвітньої митної організації (ВМО)", - йдеться в повідомленні.

У заяві Європейський Союз та його країни-партнери висловили підтримку Україні та засудили вторгнення росії за участі білорусі: «Дії російського керівництва є неспровокованим і невиправданим нападом на суверенну демократичну державу, а також кричущим порушенням норм міжнародного права, статуту ООН та основоположних принципів міжнародного права, включаючи повагу до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Це вторгнення ставить під серйозний сумнів повагу рф до всіх міжнародних інститутів, дисциплін і норм».

У заяві країни-підписанти нагадали, що ВМО була створена з метою сприяння співпраці між її членами щодо митних питань та має на меті об’єднати митниці для безпечного та процвітаючого світу. Однак агресія путіна за активної підтримки білоруського режиму щодо іншого члена Всесвітньої митної організації, крім непрощенного насильства, завданого цивільному населенню та інфраструктурі, також поширилася на митні об’єкти та здійснення митної справи одного з членів ВМО, зокрема росія знищила всі пункти пропуску на кордоні між Україною та рф та рб. Тому було б недоречним, щоб ВМО залишилась нейтральною та ігнорувала цю агресію безпрецедентного масштабу з боку одного члена до іншого.

ЄС та його країни-партнери заявили, що будуть використовувати всі можливі способи, щоб обмежити або іншим чином фактично призупинити участь російської федерації та республіки білорусь у роботі ВМО.

Такі дії можуть включати недопущення головування рф та рб у роботі усіх органів Всесвітньої митної організації, включаючи Політичну комісію, Фінансовий комітет та Ревізійний комітет. З міркувань безпеки та для того, щоб дати можливість усім членам продовжити роботу на основі співпраці та довіри, участь представників росії та білорусі у всіх робочих органах Всесвітньої митної організації є недоречною. Також країни-підписанти заяви вимагають призупинити всі програми фінансування рф та рб, які здійснюються Всесвітньою митною організацією, щоб гарантувати, що їх виконання або продовження не сприятиме, навіть непрямим чином, фінансуванню воєнної агресії проти України.

Наприкінці заяви країни-підписанти закликають Всесвітню митну організацію зробити все можливе, щоб допомогти українській митниці здійснювати свою діяльність всупереч цій агресії та обіцяють й надалі закликати рф та рб виконувати свої міжнародні обов’язки щодо підтримки міжнародного миру та безпеки.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ