Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Адвокат повідомив про стан прооперованого українського моряка Сороки

22 березня, 2019 - 20:06
Фото з Facebook Serg Badamshin

Адвокат Сергій Бадамшин розповів, що під час операції з руки пораненого українського військовополоненого Василя Сороки витягли вісім осколків, а відсутні сухожилля пальців довелося відновлювати за допомогою пересадки.

Про ці та інші подробиці операції адвокат написав на своїй сторінці в Facebook.

“18 березня Сорока був прооперований у 4 МКЛ (Міська клінічна лікарня – ред.). Поранення руки виявилося ще серйознішим, ніж передбачалося при обстеженні: сухожилля на згині 2-4 пальців руки були не просто пошкоджені (перебиті) осколком, а геть відсутні. Лікарі під час операції, зробивши розріз і побачивши повну відсутність сухожиль, остовпіли: “А де вони?”… В результаті зроблено пересадку частин здорових сухожиль на місце відсутніх”, – повідомив Бадамшин.

За його словами, операція тривала більше трьох годин. Було вилучено вісім осколків – більше, ніж було виявлено під час обстеження.

Як розповів Бадамшин, одесит Сорока жартував під час операції: “Лікарю, зашивайте добре, а то на ваші шви напевно пів-Європи буде дивитися”.

Увечері того ж дня Василя повернули в СІЗО, а сьогодні він повідомив адвокату, що шви зроблено “акуратненько”.

Заголом, повідомляючи про стан здоров’я Сороки, адвокат зазначив, що температури у нього немає, антибіотики приймає, перев’язки були 18, 19, 20 березня, а далі будуть робити 1 раз на 3-4 дні. Шви знімуть через два тижні в СІЗО, а гіпс (лангету) – через 5-6 тижнів. При цьому сухожилля будуть гоїтися близько року.

Сорока передав подяку лікарю Володимиру Вороніцину “за професіоналізм і людське ставлення”.

Він зазначив, що незважаючи на біль, він має “надію на одужання і відновлення функцій”.

Адвокат повідомив, що настрій у його підзахисного бадьорий і він відчуває “певне полегшення після операції”.

На закінчення свого поста Бадамшин адресував “декілька питань у порожнечу”.

“Чому пораненого Сороку не стали оперувати в Керченській лікарні?”, “Чому лікарі СІЗО-1 “Матросская тишина”, філій МСЧ-77, СІЗО-2 Лефортово поставилися до своїх обов’язків неналежним чином, намагаючись лікувати знищені сухожилля і не витягнені осколки еспандером (завдання шкоди ж) та уколами вітаміну В замість невідкладної операції?”, “Що робити звичайним ув’язненим, за яких не заступається міжнародне співтовариство, вся Україна, уповноважені з прав людини, дипломати, адвокати?”, “І останнє питання по суті – коли припинять знущатися над українськими моряками і повернуть їх додому?”, – написав Бадамшин.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ