Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Блінкен закликав світ перейти до конкретних кроків, щоб уникнути глобальної продовольчої кризи

24 червня, 2022 - 21:53
Фото State Department photo by Ron Przysucha/ Public Domain

Державний секретар США Ентоні Блінкен закликав міжнародну спільноту перейти до конкретної реалізації дорожньої карти щодо уникнення глобальної продовольчої кризи, яка передбачає, зокрема, розблокування експорту українського зерна.

З такою заявою він виступив у п’ятницю на міжнародній конференції в Берліні, присвяченій глобальній продбезпеці, передає Укрінформ.

«Минулого місяця я скликав засідання Ради Безпеки ООН і міністерську зустріч, щоби спробувати активізувати подальші колективні дії. Однією з речей, які ми зробили, було створення глобальної дорожньої карти»,- сказав держсекретар США.

Він зазначив, що до цієї дорожньої карти приєдналися 94 країни. Тепер, за його словами, потрібно перетворити ці зобов’язання «у конкретні негайні дії».

У цьому зв’язку він окреслив напрями, за якими потрібно посилити міжнародні зусилля. Йдеться, зокрема, про необхідність збільшення внесків на гуманітарні потреби, щоби забезпечити роботу Всесвітньої продовольчої програми, Продовольчої та сільськогосподарської організації. Крім того, необхідно підтримати зусилля ООН, щоби припинити блокування росією експорту українського продовольства через Чорне море; поповнити дефіцит добрив; істотно підвищити потенціал та стійкість сільського господарства у світі.

«російські військові спустошують українські ферми та зерносховища, розкрадають українське зерно та обладнання, необхідне для його збирання, блокують доступ до та з українських портів на морі», - наголосив держсекретар США.

Він підкреслив, що 25 мільйонів тонн українського зерна залишається в пастці, і воно почне псуватися, якщо його не експортувати. Крім того, ставиться під питання можливість збирання наступних врожаїв, оскільки немає де зберігати збіжжя.

«Лише одна країна блокує поставки продовольства і добрив з України, і це росія»,- заявив глава американської дипломатії.

Блінкен також закликав уряди «протистояти спокусі запровадження обмежень на продукти харчування та добрив», підтримати ініціативи міжнародних фінансових установ у цій сфері, посилити обмін інформацією та координацію зусиль.

Як повідомлялося, у п’ятницю в Берліні відбулася міжнародна конференція, присвячена спільному пошуку шляхів для зміцнення продовольчої безпеки. Її учасники розглядають, як подолати глобальні виклики у цій сфері, що виникли внаслідок кліматичних змін, пандемії та неспровокованої війни росії проти України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ